Dave Gahan skończył 60 lat. Zobacz najlepsze popisy wokalne lidera Depeche Mode

fot. Macleans.ca
Artykuł
Dave Gahan

Dave Gahan, jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na świecie, obchodzi w tym tygodniu swoje urodziny. Z tej okazji przypominamy utwory, w których lider Depeche Mode pokazał, że ze swoim głosem potrafi wyprawiać prawdziwe cuda.

Happy Birthday, Dave Gahan!

Biografia Dave’a Gahana to pasjonująca historia gwiazdy muzyki, która w swoim życiu przeżyła wiele wzlotów i upadków. Dość wspomnieć, że ten jedyny w swoim rodzaju artysta w latach 90. doświadczył śmierci klinicznej spowodowanej przedawkowaniem heroiny, a raz próbował popełnić samobójstwo.

Na szczęście ten ponury okres wokalista Depeche Mode ma za sobą i do dzisiaj wciąż nagrywa wiele wspaniałych kawałków, i to nie tylko ze swoimi macierzystym zespole, ale również poza nim. Charakterystyczny baryton, fryzura na „depesza”, unikatowy sposób tańczenia na scenie – za to właśnie kochamy Dave’a Gahana, który obchodzi w tym tygodniu 60. urodziny. Życząc mu 100 lat, przypominamy największe popisy wokalne lidera Depeche Mode, dzięki którym zdobył sobie serca słuchaczy na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dave Gahan – Top 5 utworów

Depeche Mode – Condemnation (1993)

Condemnation brzmi niczym stonowana, gospelowa pieśń o mocno religijnych naleciałościach. Na tle chórków i szczątkowego pianina głos Gahana brzmi po prostu potężnie i niezwykle sugestywnie. A sposób, w jaki przeciąga z chrypką słowa Condemnation Why?… ciary na całym ciele.

Dave Gahan – Saw Something (2007)

Pierwszy singiel z drugiej płyty GahanaHourglass. Ten delikatny z początku numer, który pod koniec wybucha jazgoczącą gitarą i nerwową perkusją pokazuje Dave’a jako mistrza budowania nastroju. To zdecydowanie jeden z najlepszych utworów wokalisty w całej jego solowej karierze.

Depeche Mode – Sister Of Night (1997)

Pochodząca z albumu Ultra kompozycja Sister Of Night zbudowana jest na przejmującym wokalu lidera Depeche Mode, który skupia na sobie całą uwagę słuchacza. Plotka głosi, że piosenka była nagrywana, kiedy Dave był na heroinie, dlatego musiał podchodzić kilka razy do jej rejestracji.

Depeche Mode – I Feel You (1993)

Kiedy grunge zawładnął muzycznym światem, nawet Depeche Mode nie pozostali obojętni na jego wpływ. Widać to było szczególnie po image’u grupy, który w 1993 roku był bardzo mroczny i rockowy. Gahan zapuścił brodę i długie włosy, pozując na gwiazdę rocka. W singlu I Feel You dał prawdziwy popis swoich umiejętności wokalnych, zachwycając mocnym, głębokim barytonem, który idealnie współgrał z brudnym gitarowym riffem Martina Gore’a.

Dave Gahan – Nothing Else Matters (2021)

Tak, Dave naprawdę scoverował wielki hit Metalliki, nadając mu nowe, bardziej subtelne oblicze. Gahan oprócz śpiewanych krystalicznie czystym głosem partii, szepcze również czule do mikrofonu, wprowadzając do utworu eteryczną atmosferę. Koniecznie musicie posłuchać tego na słuchawkach.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →