Jean-Michel Jarre i Martin Gore połączyli siły. Tak brzmi ich wspólny numer

Fot. Materiały prasowe
News

Z końcem poprzedniego miesiąca Jean-Michel Jarre utworem Brutalism zaanonsował najnowszy album. Po upływie dwóch tygodni słuchamy Brutalism Take 2. Jak brzmi?

Im bliżej daty premiery dwudziestego drugiego albumu w karierze Jean-Michel Jarre’a tym więcej szczegółów wychodzi na światło dzienne. Skoro wiemy, czym jest Oxymore oraz z myślą, o czym został skomponowany, jego autor ponownie idzie w kreację muzyki we współpracy z innymi artystami. Podczas, gdy oryginalny singiel Brutalism znajdzie się na nadchodzącym krążku Oxymore, skomponowany we współpracy z autorem tekstów i muzykiem Depeche Mode, Martinem Gore, Brutalism Take 2 jest „jedynie częścią pewnego planu”.

Czytaj również: Jean-Michel Jarre dzieli się pierwszym, mocnym singlem z nowej płyty. Pozytywne zaskoczenie

Jean-Michel Jarre – BRUTALISM Take 2

Jean-Michel Jarre. „Martin, dzięki!”

Francuz podkreśla, że na Oxymore chciał zrobić kilka kolaboracji na poczet każdego singla z „zarówno z młodymi, jak i uznanymi artystami”. Tym oto sposobem jako pierwsza została ogłoszona współpraca z „najbardziej eklektycznym kompozytorem muzyki elektronicznej”, Martinem Gore:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od wielkich, nawiedzonych melodii do ekstremalnych eksperymentów” – jego unikalny dotyk w BRUTALISM Take 2 jest tego dowodem. Współpraca z Tobą, Martin, była prawdziwą przyjemnością i zaszczytem!

Choć kooperacje finalnie nie znajdą się na albumie (będą dostępne tylko do pobrania i na platformach streamowowych) siedemdziesięcioczterolatek ma w planach kolejne akcje tego typu. Na tym etapie promocji wiadomo, że Oxymore skomponowany został w hołdzie dla zmarłego francuskiego producenta, Pierre’a Henry’ego. Album to zdaniem francuskiego producenta dzieło immersyjne w wielokanałowym i binauralnym, czyli nagrane przy użyciu dwóch mikrofonów, aby nadać muzyce trójwymiarowy charakter. Oxymore ukaże się 21 października.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →