Nie żyje legenda sceny tanecznej lat 90. Stu Allan zmarł na raka

Fot. Google Arts & Culture
News
Stu Allan - producent, który zmienił scenę w Manchesterze

Stu Allan był DJ-em, muzykiem i producentem, którego twórczość wpłynęła na całą scenę muzyczną Manchesteru.

Stu Allan – producent, który zmienił scenę w Manchesterze

Stu Allan – producent muzyczny z Manchesteru i ulubieniec fanów sceny rave z lat 90. – odszedł otoczony opieką rodziny i przyjaciół. U artysty zdiagnozowano przed rokiem raka i choć od tego czasu próbował się leczyć, jego walka z chorobą zakończyła się w czwartek, 22 września.

Allan rozpoczął działalność DJ-ską w 1982 roku. W latach 1984-1986 jego miksy i remiksy pojawiały się w Piccadilly Radio w Manchesterze w różnych programach, w tym u Timmy’ego Malleta, Chrisa Evansa i Tima Grundy’ego. Początkowo zastępował tam innego DJ-a, który był na 6-tygodniowych wakacjach, ale słuchacze na tyle polubili jego audycję, że radio zaproponowało mu pracę na cały etat. W swoich programach puszczał głównie muzykę house i hip-hop. W 1993 roku został uznany za DJ-a nr 3 na świecie przez DJ Magazine. Miksował wtedy ze sobą house, hip-hop, hardcore i techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie żyje legenda sceny tanecznej lat 90. Stu Allan zmarł na raka
fot. Facebook.com

Od house przez eurodance

W latach 1993-1999 zasilał Clock – duet producencki grający eurodance. Oprócz sukcesów komercyjnych piosenki grupy były również wydawane jako hardcorowe remiksy pod pseudonimem Visa i stały się prawdziwymi hitami na brytyjskiej undergroundowej scenie.

W latach 1999-2000 Kiss 100 zwrócił się do Allana z prośbą o zmiksowanie i wyprodukowanie legendarnego już Kiss Mix, który wkrótce stał się jednym z najchętniej słuchanych miksów w Londynie.

W 2005 roku muzyk miał swój własny program o nazwie Hardcore Nation na Pure Dance. Od września 2012 roku Allan nadawał w Unity Radio 92.8FM w Manchesterze. Był tam gospodarzem audycji Oldskool Nation nadawanej w niedziele od 21:00 do 23:00.

W 2022 roku Allan, pomimo wyniszczającej choroby, był nadal aktywny na scenie. Wystąpił m.in. na festiwalach takich jak K-Fest i All Dayr, a także na kilkunastu imprezach klubowych.

Stu Allan – ROAR Sunday ’90s Rave Guest MixPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →