Röyksopp oddają hołd analogowo-syntezatorowym inspiracjom. Kapitalny, nowy singiel

fot.
News
Epickie oblicze Röyksopp

Norweski duet Röyksopp zaprezentował kawałek Me&Youphoria promujący ostatnią część trylogii Profound Mysteries.

Epickie oblicze Röyksopp

Röyksopp zbliża się powoli końca swojego epickiego projektu Profound Mysteries. Trzecie i zarazem ostatnie wydawnictwo z tej serii zatytułowane Profound Mysteries III trafi na półki sklepowe i serwisy streamingowe 18 listopada. Płytę, na której gościnnie pojawia się takie persony, jak m. in. Alison Goldfrapp, Pixx, Susanne Sundfør, Astrid S i Karen Harding promuje już teraz singiel Me&Youphoria. Utwór został nagrany przez Norwegów we współpracy z wokalistą Gunhildem Ramsayem Kovacsem. Nagrania możecie posłuchać poniżej:


Röyksopp – Me&Youphoria (Official Visualiser)

Ten utwór opowiada o pożądaniu. A jaki jest lepszy sposób na przekazanie tak surowej emocji niż poprzez über-analogowy, nasycony syntezatorami pocałunek?

tłumaczy zespół w informacji prasowej.

Profound Mysteries

Berge i Brundtland opisują Profound Mysteries jako największe przedsięwzięcie w karierze Röyksopp. Zawiera on zarówno unikalne brzmienie, nad którym pracowali przez dekady, jak i jego rozwinięcie. To „śmiałe spojrzenie w przyszłość i hołd dla artystów, gatunków i ruchów muzycznych, które jako pierwsze zainspirowały duet”. To też przede wszystkim projekt, nad którym spędzili całe życie (najstarsze pomysły sięgają początków Röyksopp i dosłownie wykorzystują dane MIDI skomponowane przez zespół, gdy byli nastolatkami w latach 90-tych), a który jest w zasadzie zupełnie nowy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Profound Mysteries charakteryzuje się bogactwem zapraszanych do współpracy gości. Jak zawsze, Berge i Brundtland napisali i zrealizowali zdecydowaną większość płyty razem w Norwegii, choć zasięg ich działań objął dosłownie cały świat. I tak np. Panowie nagrali smyczki i dęte drewniane w Nowym Jorku, Berlinie i Paryżu. Wokale pochodzą zaś zarówno od znanych artystów z uniwersum Röyksopp (Susanne Sundfør), jak i nowych (Allison Goldfrapp, Beki Mari, Astrid S, Karen Harding, Pixx i Jamie Irrepressible).

fot. Okładka płyty Profound Mysteries


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →