Röyksopp oddają hołd analogowo-syntezatorowym inspiracjom. Kapitalny, nowy singiel

fot.
News
Epickie oblicze Röyksopp

Norweski duet Röyksopp zaprezentował kawałek Me&Youphoria promujący ostatnią część trylogii Profound Mysteries.

Epickie oblicze Röyksopp

Röyksopp zbliża się powoli końca swojego epickiego projektu Profound Mysteries. Trzecie i zarazem ostatnie wydawnictwo z tej serii zatytułowane Profound Mysteries III trafi na półki sklepowe i serwisy streamingowe 18 listopada. Płytę, na której gościnnie pojawia się takie persony, jak m. in. Alison Goldfrapp, Pixx, Susanne Sundfør, Astrid S i Karen Harding promuje już teraz singiel Me&Youphoria. Utwór został nagrany przez Norwegów we współpracy z wokalistą Gunhildem Ramsayem Kovacsem. Nagrania możecie posłuchać poniżej:


Röyksopp – Me&Youphoria (Official Visualiser)

Ten utwór opowiada o pożądaniu. A jaki jest lepszy sposób na przekazanie tak surowej emocji niż poprzez über-analogowy, nasycony syntezatorami pocałunek?

tłumaczy zespół w informacji prasowej.

Profound Mysteries

Berge i Brundtland opisują Profound Mysteries jako największe przedsięwzięcie w karierze Röyksopp. Zawiera on zarówno unikalne brzmienie, nad którym pracowali przez dekady, jak i jego rozwinięcie. To „śmiałe spojrzenie w przyszłość i hołd dla artystów, gatunków i ruchów muzycznych, które jako pierwsze zainspirowały duet”. To też przede wszystkim projekt, nad którym spędzili całe życie (najstarsze pomysły sięgają początków Röyksopp i dosłownie wykorzystują dane MIDI skomponowane przez zespół, gdy byli nastolatkami w latach 90-tych), a który jest w zasadzie zupełnie nowy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Profound Mysteries charakteryzuje się bogactwem zapraszanych do współpracy gości. Jak zawsze, Berge i Brundtland napisali i zrealizowali zdecydowaną większość płyty razem w Norwegii, choć zasięg ich działań objął dosłownie cały świat. I tak np. Panowie nagrali smyczki i dęte drewniane w Nowym Jorku, Berlinie i Paryżu. Wokale pochodzą zaś zarówno od znanych artystów z uniwersum Röyksopp (Susanne Sundfør), jak i nowych (Allison Goldfrapp, Beki Mari, Astrid S, Karen Harding, Pixx i Jamie Irrepressible).

fot. Okładka płyty Profound Mysteries

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →