Najlepsze letnie miejscówki: Katowice

fot. Radek Kaźmierczak - JAZBAR Muchowiec [edit: muno.pl]
News
Letnie Miejscówki: Katowice - Muno

Choć polska aura w ostatnich tygodniach płata figle to dobry czas na przygotowanie się na ciepłe dni i noce, które już za pasem. Dlatego czas na zestawienia najlepszych letnich miejscówek z muzyką elektroniczną. Znajdziecie tu dobre opcje zarówno na bifory, jak i aftery czy główne wydarzenia. W tym artykule przyjrzymy się stolicy Górnego Śląska - Katowicom. Dużym plusem jest fakt, iż większość wymienionych poniżej miejscówek znajduje się w niedalekiej odległości od siebie, w rejonie położonej blisko od centrum miasta Doliny Trzech Stawów, którą festiwalowicze dobrze kojarzą z wydarzeniami towarzyszącymi Tauron Nowa Muzyka lub OFF Festival.

Sztauwajery

fot. Radek Kaźmierczak – Sztauwajery / Facebook

Sztauwajery to pierwsza z prawdziwego zdarzenia katowicka letnia miejscówka, która powstała 9 lat temu, z inicjatywy organizatorów festiwalu Tauron Nowa Muzyka – More Music Agency, która do czasu zainaugurowania działalności przez Wodę Beach Bar w okolicy, była jedyną tego typu opcją dla wielbicieli plenerów z wyrafinowaną muzyką elektroniczną w tej okolicy.

Uczestnicy wydarzenia, którzy udają się do Katowic z myślą o spaniu pod namiotem, znają to miejsce doskonale. Jest tu dużo miejsca do aktywnego wypoczynku (kajaki, frisbee, rowery, itd.), malownicze widoki, dobre jedzenie oraz goście specjalni na scenie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Woda Beach Bar

fot. Woda Beach Bar / Facebook

Po drugiej stronie autostrady A4, która przecina park, znajduje się Woda Beach Bar – urokliwy lokal położony nad stawem, który bardzo szybko wpisał się w letni krajobraz Katowic. Poza występami gości specjalnych sceny elektronicznej, miejsce oferuje dobrą kuchnię, a także rozmaite animacje dla całej rodziny.

Koniecznie sprawdźcie nasz wywiad: Woda Beach Bar. Jak się robi clubbing na katowickiej plaży


JAZBAR Muchowiec

fot. Radek Kaźmierczak – JAZBAR Muchowiec / Facebook

JAZBAR powstał dwa lata temu i jest drugą letnią miejscówką powstałą z inicjatywy organizatorów TauronaMore Music Agency. W przeciwieństwie do Sztauwajerów, znajduje się trochę na uboczu, w głębi Parku Trzech Stawów w dzielnicy Muchowiec, z daleka od miejskich zabudowań, co redukuje problem ew. zakłócania ciszy nocnej. Podobnie jak w poprzednim roku w JAZBARZE będą odbywać się wydarzenia towarzyszące festiwalowi Tauron Nowa Muzyka. W tym roku przygotowano wyjątkowy program specjalnie pod kątem tego miejsca – 10 i 11 czerwca wystąpią tu gwiazdy rodzimej oraz zagranicznej sceny elektronicznej m.in. Courtesy, Anna Borsuk czy Glasse. Ponadto spodziewajcie się wielu atrakcyjnych koncertów jazzowych i wydarzeń przed oraz po najważniejszym elektronicznym festiwalu w Katowicach.


Centrum Kato

fot. Centrum Kato / Facebook

A jeśli chcecie znaleźć letnią miejscówkę w Katowicach bliżej centrum miasta to jest rozwiązanie! Jedzenie, picie i fajne życie.. oraz oczywiście dobra muzyka – na tarasach Spodka również w to lato będziecie mogli wyczilować. Poza leżakami, rozmaity foodtrackami w tym świetnym miejscu z widokiem na miasto (obok na dachu MCK-u) i charakterystyczne budynki, występują tu zarówno przedstawiciele lokalnej sceny elektronicznej jak i wyjątkowi goście z innych miast.


P23 Katowice [dziedziniec]

fot. P23 Katowice / Facebook

Tak jest! Przestrzeń katowickiej Fabryki Porcelany to również absolutny must be letniego sezonu w Katowicach. Michał Piwowar z duetu Penera – organizator imprez w P23 oraz klubu CEL, zaprasza latem czołowych artystów sceny techno, a gdy nadchodzi lato wydarzenia odbywają się również na dziedzińcu kompleksu, gdzie mieści się główna, bądź druga scena – to świetne miejsce nawet w niepogodę, gdyż didżejka i fragment placu mieszczą się pod materiałem ochronnym.

CEL – ogródek

Klub na ulicy Dworcowej również przygotował dla swoich fanów coś specjalnego. Od środy do niedzieli przed schodami do CEL-u, będziecie mogli wyczilować w specjalnie zaprojektowanym ogródku. Oczywiście rezydenci klubu i specjalni goście zagrają dla Was sety didżejskie z wyrafinowaną wakacyjną selekcją.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →