Najlepsi producenci i producentki muzyki elektronicznej pomogli Beyoncé nagrać nową płytę

Fot. Rappler.com
News

Na nowej płycie Beyoncé pojawią się nazwiska, które bardzo dobrze znacie i lubicie.

Beyoncé zaskoczy nas wszystkich?

Media obiegła informacja, że Beyoncé do nagrania swojego najnowszego albumu zatytułowanego Renaissance zaprosiła śmietankę producencką ze świata muzyki elektronicznej.

Na płycie, na którą trafiło ostatecznie 16 utworów, znalazły się takie nazwiska, jak Kelman Duran, Luke Solomon, Honey Dijon, Green Velvet, Nile Rodgers, Labrinth, Skrillex, A. G. Cook, hiphopowy duet The Neptunes, Raphael Saadiq i nagrodzony statuetką Grammy producent MIKE DEAN. Na krążku znajdziemy też sample m.in. od Donny Summer, Giorgio Morodera, Jamesa Browna i Teeny Marie. Dokładnie te „creditsy” wymienione są na stronie Apple Music przy pozycji Renaissance. Podobno pełna lista współpracowników jest jeszcze obszerniejsza, ale nie została jeszcze opublikowana. Wiemy za to, że Beyoncé ponownie połączyła też siły z The-Dream, który jest autorem takich hitów, jak Single Ladies i Love on Top.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Renaissance zostało zapowiedziane w zeszłym miesiącu. Album swoją premierę będzie miał 29 lipca, czyli za niecały tydzień. Wydawnictwo promowane jest singlem Break My Soul, który możecie odsłuchać poniżej:

Beyoncé – BREAK MY SOUL

W radiu i na parkiecie

To właśnie Break My Soul potwierdziło pojawiające się wcześniej pogłoski, że Renaissance będzie propozycją od Beyoncé, która sprawdzi się zarówno w popularnych rozgłośniach radiowych, jak i na klubowym parkiecie. Kawałek został wyprodukowany przez… 5 osób! Wśród twórców utworu, poza samą Queen B, znaleźli się The-Dream, Tricky Stewart, BlaqNmilD oraz jej partner Jay-Z. Ponadto tekściarz R&B Fred McFarlane, który napisał Show Me Love, jest wymieniony jako współautor. Część tego utworu zawiera sampel z house’owego klasyka Robin S. z 1990 roku, a oprócz tego również fragmenty utworu Big Freedia – Explode.

Beyoncé Renaissance – lista utworów

 1. I’m That Girl
 2. Cozy
 3. Alien Superstar
 4. Cuff It
 5. Energy
 6. Break My Soul
 7. Church Girl
 8. Plastic Off the Sofa
 9. Virgo’s Groove
 10. Move
 11. Heated
 12. Thique
 13. All Up in Your Mind
 14. America Has a Problem
 15. Pure/Honey
 16. Summer Renaissance
Fot. Okładka albumu Renaissance


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →