Na pewno wiesz, co bierzesz? Bristol wytycza nowe szlaki w kontroli narkotyków

Fot. BBC.com
News
Narkotyki pod kontrolą

Usługa zostanie uruchomiona 28 maja przez organizację The Loop. To pierwsza tego typu inicjatywa związana z narkotykami w Wielkiej Brytanii.

Narkotyki pod kontrolą

Bristol będzie pierwszym miastem w UK, które wprowadzi regularną kontrolę narkotyków na podstawie licencji wydanej przez władze miejskie. Zatwierdzona 10 marca przez Radę Miasta Bristol bezpłatna i poufna usługa będzie prowadzona przez organizację redukcji szkód spowodowanych przez nielegalne substancje – The Loop. Akcja ruszy 28 maja. Osoby zażywające narkotyki będą mogły sprawdzić ich dokładną zawartość w ostatni weekend każdego miesiąca, przed takimi wydarzeniami, jak Bristol Pride czy Love Saves The Day. W ciągu 12 miesięcy odbędzie się w sumie aż piętnaście tego typu sesji.

Użytkownicy nielegalnych substancji będą mogli podrzucić swoje substancje do laboratorium Bristol Drug Project, gdzie zostaną one następnie przebadane pod kątem zanieczyszczeń i substancji toksycznych. Wyniki będą dostępne w ciągu 60 minut w lokalnym budynku społecznym People’s Republic of Stokes Croft. W tym czasie użytkownicy otrzymają konsultacje zdrowotne w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. BBC.com

Wkraczamy w XXI wiek

Fakt, że czynimy rzeczy bezpiecznymi dla ludzi – to po prostu piękna rzecz. To myślenie przyszłościowe, które pokazuje, że wreszcie wkraczamy w XXI wiek. Zakazywanie narkotyków lub udawanie, że ich nie ma, nie działa. Co jest ważniejsze od ratowania życia?

– powiedział w jednym z wywiadów Lak Mitchell, organizator Bristol Boomtown Fair

Korzyści płynące z kontroli narkotyków polegające na ograniczaniu szkód zostały zaobserwowane na brytyjskich festiwalach takich jak Boomtown Fair, który współpracował z The Loop w zakresie przeprowadzania testów narkotykowych w latach 2015-2018, po tragicznych śmierciach młodych ludzi, którzy zażyli niedozwolone substancje w 2014 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →