Mizoginia, rasizm, klasizm i kultura klubowa – DJ Paulette prezentuje autobiografię
Manchesterska didżejka jest w trakcie pisania swojej autobiografii, w której przedstawi problemy, z którymi się borykała przez 30-lat działania na lokalnej scenie. Więcej szczegółów dowiecie się poniżej.
Z Manchesteru w świat
Książka, która ma zostać opublikowana w 2023 roku nakładem Manchester University Press, szczegółowo opisuje 30-letnią karierę manchesterskiej didżejki, jednocześnie odnosząc się do mizoginii, rasizmu i klasizmu, które nadal nękają przemysł muzyki elektronicznej. Welcome To The Club zawiera również wkład innych brytyjskich DJ-ów Gillesa Petersona Normana Jaya, Jamza Supernova, Dave’a Haslama, Sonique, Smokin Jo i Jaguara. DJ Paulette za pomocą nadchodzącej książki zamierza inspirować ważne dyskusje oraz wspierać bardziej inkluzywny świat muzyki tanecznej.
Jestem uradowana, że piszę swoją pierwszą książkę dla Manchester University Press. Opowiadam swoją historię z autentycznością i humorem, gromadząc gwiezdną gamę ikon przemysłu muzyki elektronicznej, strażników i zaciekłych przyszłych sił, które dołączyły do mnie w tej fantastycznej podróży, aby spojrzeć na szersze, leżące u podstaw kwestie z perspektywy. To epicka i inspirująca podróż, którą z radością podzielę się ze światem
– powiedziała DJ Paulette
Od Haciendy po Homoelectric
Kariera DJ Paulette jest bardzo bogata – w ciągu niespełna 30 lat była rezydentką kilku największych klubów na świecie, a także występowała u boku wielu prestiżowych didżejów. Regularnie grała w legendarnej manchestreskiej Haciendzie (o tym klubie mogliście się co nieco dowiedzieć z filmu 24 Hour Party People), The Zap Club, The Ministry of Sound, paryskim Mix Clubie, frankfurckim Cocoonie oraz na Ibizie. Współpracowała z Davidem Guettą, Bobem Sinclarem, Soulwax czy Afrojackiem.
Artystka została wyróżniona przez Manchester Evening News w plebiscycie Top 5 kobiet w manchesterskiej branży muzycznej 2018, a w tym samym roku A-Magazine przyznał jej tytuł Kobiety roku miasta Manchester.