Mamy hit wiosny 2022? The Very Polish Cut Outs prezentują edit kultowego numeru

News
Justyna Steczkowska

Kto nie bawił się do słynnego editu Chcę Ci Powiedzieć Coś Maanamu, który popełnił Old Spice, ten niech pierwszy rzuci kamieniem. Remiksy wydawane przez producentów związanych z The Very Polish Cut Outs rozkręcają imprezy jak Polska długa i szeroka. Do panteonu najwybitniejszych editów ma szansę dołączyć kolejny, należący do Benny'ego Benncarta, który wziął na swój warsztat... przebój Justyny Steczkowskiej.

Już od przeszło jedenastu lat The Very Polish Cut Outs dbają o to, by na klubowych imprezach wybrzmiewały utwory z polskimi wokalami. Producenci skupieni wokół jednej z najbardziej cenionych rodzimych wytwórni, nieustannie wyławiają mniej lub bardziej znane perełki z odmętów historii nadwiślańskiej fonografii i dają im nowe życie. Edity z pogranicza house’u i disco – w tym wydaniu określane często mianem polo house’u – od ponad dekady zdobywają uznanie didżejów_ek oraz serca publiczności.

Breakout – Powiedzmy to (Zambon Edit)

Na przełomie tych lat, spod szyldu TVPCO wyfrunęły remiksy piosenek Bajmu, Breakoutu, Haliny Frąckowiak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej. Jednak rodzimi producenci nie spoczywają na laurach i kopią znacznie głębiej. Prócz doskonale znanych przebojów sprzed lat, remikserzy wyciągają smaczki, które nawet wytrawnym melomanom mogą niewiele mówić. Kto z Was kojarzy takie zespoły jak Kontrola W, Fiesta czy Kram?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Very Polish Cut Outs. W służbie obecności polskiej piosenki na krajowych parkietach

Zambon i Bisti, a wraz z nimi plejada zdolniachów – Old Spice, Chłopak z Sąsiedztwa, Karol Aleksander, Kacper Kapsa, Mental, Jazxing, Cocolino czy Holiday 80. A to przecież nie wszyscy. Grono artystów związanych z The Very Polish Cut Outs i wpisujących się swoją twórczością w ducha labelu, stale się powiększa. Muzykom nie brakuje zapału, ale i materiału, nad którym warto pracować. Ogromna jego część wciąż pozostaje nieodkryta, kurząc się w przepastnych archiwach, gdzie jeszcze do niedawna znajdowały się m.in nagrania Renaty Lewandowskiej, które finalnie trafiły na wydaną dwa lata temu płytę.

Maanam – Chce Ci Powiedzieć Coś (Old Spice Edit)

The Very Polish Cut Outs to nie tylko remiksy, lecz także autorskie produkcje czy całe wydawnictwa. Począwszy od niezapomnianego duetu Ptaki, przez solowe albumy Pejzaża, aż po ukazujące się raz po raz samplery. Niektóre płyty winylowe z logiem TVPCO na okładce osiągają już zawrotne sumy na internetowych aukcjach. Nic w tym dziwnego. Prócz stanowienia łakomego kąska dla kolekcjonerów, są to przede wszystkim znakomite nagrania, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas domowego seansu, jak i na parkiecie.

Do kawałków, które mają szansę zawojować imprezy w nadchodzących miesiącach, ma szansę dołączyć najnowszy edit, jakim podzieliła się oficyna The Very Polish Cut Outs. Benny Benncart, kolejny zdolny autor w szeregach wytwórni, postanowił zinterpretować jeden z największych polskich przebojów lat 90. – utwór Oko za Oko Justyny Steczkowskiej.

Justyna Steczkowska – Oko za oko

Piosenka, która znalazła się na solowym debiucie Steczkowskiej z 1996 roku, była jednym z singli promujących album. Producentem numeru i współautorem tekstu był legendarny już Grzegorz Ciechowski, współpracujący w tamtym okresie ze sporym gronem młodych wokalistów i wokalistek, w tym z Kayah, Kasią Kowalską czy wspomnianą Steczkowską.

Dla 24-letniej wówczas wokalistki, Oko za Oko stało się jednym z największych hitów, który wywindował jej karierę na niespotykany dotąd poziom i z powodzeniem jest wykonywany do dziś. Sama piosenka stanowi doskonały przykład producenckiego kunsztu Ciechowskiego, czerpiącego inspiracje z wielu stylistyk, lecz zarazem subtelnie przemycającego charakterystyczne dla siebie wątki, zarówno w warstwie lirycznej, jak i dźwiękowej.

Benny Benncart remiksuje przebój Justyny Steczkowskiej. Efekt?

Edit Benny’ego Benncarta uwypukla najmocniejsze elementy utworu Steczkowskiej – chwytliwy motyw gitarowy, znakomicie poprowadzoną partię wokalną, czy przyjemnie dudniący kontrabas. Remikser nie starał się nadawać zupełnie nowego kształtu piosence – zgrabnie wkomponował w nią linię basu, house’owy sampling i wspaniałe hooki w refrenach, w których prym wiedzie partia fletu wykonywana w oryginale przez Ciechowskiego.

Justyna Steczkowska – Oko za oko (Benncart House Bootleg)

Bywalcy imprez z udziałem ekipy The Very Polish Cut Outs mieli już okazje usłyszeć utwór na żywo. Teraz (nareszcie!) trafił on do sieci, a zgodnie z zapowiedziami wytwórni, nie jest wykluczone jego ukazanie się na płycie winylowej.

Już dziś możemy śmiało przyznać, że edit Benny’ego Benncarta ma wszystkie atuty, by zyskać podobną sympatię słuchaczy i popularność wśród didżejów, co wspomniany we wstępie remiks Chcę Ci Powiedzieć Coś, którego sukces stał się na tyle spektakularny, że… należy dawkować jego granie na imprezach, o czym w jednym z odcinków cyklu Munocast wspomniał Norbert Borzym, związany m.in. z The Very Polish Cut Outs i projektem Holiday 80.

Norbert Borzym: Brakuje w Polsce publiki wychodzącej poza schemat mainstreamuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →