Mall Grab umie w rapsy i mamy na to dowód. Posłuchaj „Times Change” i przekonaj się sam_a

Fot. Materiały prasowe
News
Mall Grab

O debiutanckim albumie Mall Graba wiemy od dobrych kilku tygodni. Zgodnie z przewidywaniami pierwszy singiel promujący longplay Australijczyka tylko rozbudził nasze oczekiwania. Biorąc pod uwagę datę jego wydania (piąty sierpnia), grzechem byłoby poprzestać z promocją krążka na samym Understand. To nam jednak nie grozi, bowiem od kilkunastu godzin jesteśmy w posiadaniu Times Change, drugiego utworu z What I Breath. I fakt ten bardzo nas cieszy.

O muzycznej wszechstronności Jordona Alexandra można rozpisywać się godzinami. Wierzymy nawet, że niejeden śmiałek pokusił się o napisanie pracy dyplomowej na temat fenomenu australijskiego artysty. Bo w zasadzie jak inaczej nazwać Mall Graba i jego muzykę? Do którego gatunku go zaszufladkować? House? Techno? Lo-fi? Jest to o tyle trudne, co awykonalne i bezzasadne. Australijczyk tworzy to, na co ma ochotę. Nie dodaje do tego żadnej ideologii. Chwyta to, czego potrzebuje w danej chwili. Z całej masy stylów, inspiracji i historii. Z szacunkiem wykorzystuje każdy materiał, by stworzyć coś nowego i świeżego.

Czytaj również: Mall Grab: 5 utworów, które zbudowały jego markę na scenie

Mall Grab – Understand feat. Brendan Yates

Mall Grab. A ten swoje

Dokładnie taki będzie What I Breath — nowy rozdział w i tak już bogatej dyskografii Mall Graba, gotowego ponownie eksplorować niezbadane dotąd lądy. Gdzie skrzyżowanie tańca, hip-hopu, popu i hardcore’u jest naturalną koleją rzeczy w globalnym i coraz łatwiejszym łączeniu muzyki tanecznej z innymi gatunkami. Na nadchodzącym albumie artysta podjął współpracę z Brendanem Yatesem z Turnstile, Novelist, D Double E i Nia Archives, dając wyraz swojej ponadprzeciętnej łatwości w uciekaniu ze strefy komfortu. Najnowszy singiel promujący LP, Times Change, mocno odbiega od utworów znajdujących się na ostatnio wydanym, mocno tanecznym EP Steel City Dance Discs Volume 20 czy singla Love Reigns.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Beat do Times Changes zrobiłem kilka lat temu. Kiedy osiągnął ostateczny kształt, skontaktowałem się z Novelistem. Przebywając w studio w zachodnim Londynie dorzuciliśmy do niego hook i jego wers — zostawiając miejsce na drugi dla innej londyńskiej legendy. Cieszę się, że na drugiej zwrotce znalazł się D Double E, który wyśmienicie zamknął utwór. Obaj wnieśli swój charakterystyczny styl i finezję, dopełniając jeden z moich faworytów na płycie

– skomentował Jordon.

Mall Grab – Times Change (Feat. Novelist & D Double E)

Times Change towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Jarreda Kennedy’ego i Liama Oza. What I Breathe ukaże się piątego sierpnia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →