Listopadowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Artykuł
podcast

Zapraszamy na ostatnie w tym roku i przedostatnie za 2020 rok zestawienie podcastów polskich artystów techno. Podobnie, jak w przypadku poprzednich części, po krótce zostały przybliżone te nagrania, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie.

Listopad 2020: Podcasty polskich artystów

Mamy grudzień, a sytuacja klubowo-imprezowa nie uległa jakimkolwiek zmianom. Co gorsza, nasze plany sylwestrowe ostatecznie pogrzebał premier Morawiecki, więc możliwość jakiejkolwiek zabawy – przynajmniej legalnie – musimy puścić w zapomnienie. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dlatego jeśli wasze imprezowe playlisty nie są wystarczająco bogate, poniższa lista 10 podcastów udostępnionych w listopadzie, powinna należycie zadowolić każdego fana szeroko pojętej muzyki techno.

FOMOcast 013 / Dtekk b2b Błażej Malinowski

W jaki sposób zamknąć festiwal? Najlepiej z pompą. Dtekk i Błażej Malinowski postanowili zwieńczyć ostatnią edycję Up To Date Festival swoim 6- godzinnym setem (uwiecznione „zaledwie” 3.5) i trzeba przyznać, że wyszło im to wzorowo. Doszły mnie słuchy, iż był to jeden z najlepszych występów białostockiego festiwalu. Pozycja obowiązkowa naszego zestawienia.

Polish Techno.logy | Podcast #116 | BSHK

Jedno z tych nagrań, które od kilkunastu dni soczyście odtwarzam raz za razem. Zakochany w płytach winylowym i techno z końcówki lat 90′-tych i i początku XXI wieku w swoim nagraniu wyraźnie daje upust swoim muzycznym upodobaniom. Chciałbym wymienić kilka wykorzystanych przez Kamila w nagraniu oldschoolowych utworów, jednak nie spotkałoby się to z jego aprobatą. „Co w Vegas, zostaje w Vegas”.

99,9% x 11: Głós

Nie bojący się eksperymentować z muzyką Krzysztof Grosty od zawsze słynął z płynnego porusza się między gatunkami. Dzięki otwartości na wszelaką muzykę Chris tworzy wielowarstwowe kompozycje oparte na popie, muzyce ambient, eksperymentalnej, post-punk, techno i rock. W godzinnym mixie przygotowanym przez Głósa dla 999 zawiera on utwory Yanna Tiersena, Nilsa Frahma, 400PPM, PJ Harvey’a, remix Michała Wolskiego do własnego utworu Filling Light With Tenderness i 4 własne tracki. Gorąco polecam!

Ismcast Presents 115 – L Ʌ V Σ N

Skromna, ale przede wszystkim piekielnie uzdolniona muzycznie Marta, to wizytówka rodzimej sceny zagranicą. Reprezentantka trójmiejskiej sceny tym razem nagrała podcast dla Ismus, z którym to dłuższy czas temu nawiązała współpracę wydając na początku 2019 roku jeden ze swoich pierwszych utworów Eon, na składance ISMVA001.1 berlińskiej oficyny. Jedna z dwóch najmocniejszych pozycji w zestawieniu.

Miejsca w techno, gdzie… #185: Polanski

Podobnie jak w przypadku Głósa, Polanski również urodził się w Polsce, jednak z czasem wyemigrował na zachód. Mieszkający na Wyspach Brytyjskich artysta, swoje produkcje opiera na szeroko pojętym artyzmie i organicznych dźwiękach natury. Aktywnie działający na londyńskiej scenie reprezentant Ways to Die Records i Blackwater Label grający również w formule live, tym razem przygotował mix z wykorzystaniem utworów od m.in. KeikariTapefeed & End Train i Jacom w remixie VSK.

 WTB Guest Podcast #93 RRAPH

Stary wyga Rraph prędzej, czy później, musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Pierwsza lepsza okazja ku temu nadarzyła się przy okazji blisko 70-minutowego nagrania dla platformy Warsaw Torture Boyz. Znany ze swojego głębokiego i mrocznego grania Rafał i tym razem zaserwował nam prawdziwą „perełkę” z utworami od Pfirtera, Oscara Mulero, Tensala czy Reeko.

TFR GUEST MIX by internal explorer

internal explorer miał okazję w ostatnich tygodniach na zaprezentowanie swoich nagrań kilku platformom. Pod baczną obserwację na poczet zestawienia wziąłem ten nagrany dla wrocławskiego klubu Transformator i był to strzał w dziesiątkę. Pozycja obowiązkowa, podobnie jak ostatnio wydana EP Adama Funghi, którą w wolnej chwili również przesłuchajcie!

Miejsca w techno, gdzie… #184: FESS

Maciej i Damian i ich najnowsze nagranie dla Miejsca w techno gdzie… można traktować jako tę podsumowującą ich muzycznie inspiracje. Gdzie ambient przecina się z techno, a wszystkiemu towarzyszy polski rap i Syny ze swoim utworem Mój Ruch. Fanom mniej bezkompromisowego grania (uwielbiam ten zwrot) nagranie dwójki przyjaciół na pewno się Wam spodoba.

Anja Kraft // AsID

Ekipa AsID i jej działania w ostatnich tygodniach przybrały na dość znacznej wartości. Nie może dziwić zatem fakt umieszczenia jednego z udostępnionych przez nich materiału w naszym zestawieniu. Wybór padł na Anję Kraft i jej wideo występ w scenerii jednej z opuszczonych przestrzeni przemysłowej na terytorium Warszawy. Bardzo ciekawa i interesując inicjatywa, której będziemy się bacznie przyglądać. Podobnie jak samo nagranie potwierdzające wysoką klasę warszawskiej artystki.

vitcat | TFR mix 2020

Last but not least w tym miesiącu idzie do vitcat. Nagranie Magdy pochodzi z ostatnich imprez z jej udziałem, ze wspomnianego przy okazji internal explorera Transformatora. Tym oto sposobem mamy do czynienia z blisko 3-godzinną jazdą bez trzymanki w rytm utworów Somewhena, Juliana Mullera, Maxxa Rossiego czy Voodoo & Serano. Jest mocno, kwaśno, szybko i oldschoolowo. Czyli jest dobrze.

Zdjęcie główne: Dtekk & Błażej Malinowski – Fot. Krzysztof Karpiński

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Październikowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

16 listopada 2020
Listopadowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.