Listopadowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Artykuł
podcast

Zapraszamy na ostatnie w tym roku i przedostatnie za 2020 rok zestawienie podcastów polskich artystów techno. Podobnie, jak w przypadku poprzednich części, po krótce zostały przybliżone te nagrania, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie.

Listopad 2020: Podcasty polskich artystów

Mamy grudzień, a sytuacja klubowo-imprezowa nie uległa jakimkolwiek zmianom. Co gorsza, nasze plany sylwestrowe ostatecznie pogrzebał premier Morawiecki, więc możliwość jakiejkolwiek zabawy – przynajmniej legalnie – musimy puścić w zapomnienie. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dlatego jeśli wasze imprezowe playlisty nie są wystarczająco bogate, poniższa lista 10 podcastów udostępnionych w listopadzie, powinna należycie zadowolić każdego fana szeroko pojętej muzyki techno.

FOMOcast 013 / Dtekk b2b Błażej Malinowski

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W jaki sposób zamknąć festiwal? Najlepiej z pompą. Dtekk i Błażej Malinowski postanowili zwieńczyć ostatnią edycję Up To Date Festival swoim 6- godzinnym setem (uwiecznione „zaledwie” 3.5) i trzeba przyznać, że wyszło im to wzorowo. Doszły mnie słuchy, iż był to jeden z najlepszych występów białostockiego festiwalu. Pozycja obowiązkowa naszego zestawienia.

Polish Techno.logy | Podcast #116 | BSHK

Jedno z tych nagrań, które od kilkunastu dni soczyście odtwarzam raz za razem. Zakochany w płytach winylowym i techno z końcówki lat 90′-tych i i początku XXI wieku w swoim nagraniu wyraźnie daje upust swoim muzycznym upodobaniom. Chciałbym wymienić kilka wykorzystanych przez Kamila w nagraniu oldschoolowych utworów, jednak nie spotkałoby się to z jego aprobatą. „Co w Vegas, zostaje w Vegas”.

99,9% x 11: Głós

Nie bojący się eksperymentować z muzyką Krzysztof Grosty od zawsze słynął z płynnego porusza się między gatunkami. Dzięki otwartości na wszelaką muzykę Chris tworzy wielowarstwowe kompozycje oparte na popie, muzyce ambient, eksperymentalnej, post-punk, techno i rock. W godzinnym mixie przygotowanym przez Głósa dla 999 zawiera on utwory Yanna Tiersena, Nilsa Frahma, 400PPM, PJ Harvey’a, remix Michała Wolskiego do własnego utworu Filling Light With Tenderness i 4 własne tracki. Gorąco polecam!

Ismcast Presents 115 – L Ʌ V Σ N

Skromna, ale przede wszystkim piekielnie uzdolniona muzycznie Marta, to wizytówka rodzimej sceny zagranicą. Reprezentantka trójmiejskiej sceny tym razem nagrała podcast dla Ismus, z którym to dłuższy czas temu nawiązała współpracę wydając na początku 2019 roku jeden ze swoich pierwszych utworów Eon, na składance ISMVA001.1 berlińskiej oficyny. Jedna z dwóch najmocniejszych pozycji w zestawieniu.

Miejsca w techno, gdzie… #185: Polanski

Podobnie jak w przypadku Głósa, Polanski również urodził się w Polsce, jednak z czasem wyemigrował na zachód. Mieszkający na Wyspach Brytyjskich artysta, swoje produkcje opiera na szeroko pojętym artyzmie i organicznych dźwiękach natury. Aktywnie działający na londyńskiej scenie reprezentant Ways to Die Records i Blackwater Label grający również w formule live, tym razem przygotował mix z wykorzystaniem utworów od m.in. KeikariTapefeed & End Train i Jacom w remixie VSK.

 WTB Guest Podcast #93 RRAPH

Stary wyga Rraph prędzej, czy później, musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Pierwsza lepsza okazja ku temu nadarzyła się przy okazji blisko 70-minutowego nagrania dla platformy Warsaw Torture Boyz. Znany ze swojego głębokiego i mrocznego grania Rafał i tym razem zaserwował nam prawdziwą „perełkę” z utworami od Pfirtera, Oscara Mulero, Tensala czy Reeko.

TFR GUEST MIX by internal explorer

internal explorer miał okazję w ostatnich tygodniach na zaprezentowanie swoich nagrań kilku platformom. Pod baczną obserwację na poczet zestawienia wziąłem ten nagrany dla wrocławskiego klubu Transformator i był to strzał w dziesiątkę. Pozycja obowiązkowa, podobnie jak ostatnio wydana EP Adama Funghi, którą w wolnej chwili również przesłuchajcie!

Miejsca w techno, gdzie… #184: FESS

Maciej i Damian i ich najnowsze nagranie dla Miejsca w techno gdzie… można traktować jako tę podsumowującą ich muzycznie inspiracje. Gdzie ambient przecina się z techno, a wszystkiemu towarzyszy polski rap i Syny ze swoim utworem Mój Ruch. Fanom mniej bezkompromisowego grania (uwielbiam ten zwrot) nagranie dwójki przyjaciół na pewno się Wam spodoba.

Anja Kraft // AsID

Ekipa AsID i jej działania w ostatnich tygodniach przybrały na dość znacznej wartości. Nie może dziwić zatem fakt umieszczenia jednego z udostępnionych przez nich materiału w naszym zestawieniu. Wybór padł na Anję Kraft i jej wideo występ w scenerii jednej z opuszczonych przestrzeni przemysłowej na terytorium Warszawy. Bardzo ciekawa i interesując inicjatywa, której będziemy się bacznie przyglądać. Podobnie jak samo nagranie potwierdzające wysoką klasę warszawskiej artystki.

vitcat | TFR mix 2020

Last but not least w tym miesiącu idzie do vitcat. Nagranie Magdy pochodzi z ostatnich imprez z jej udziałem, ze wspomnianego przy okazji internal explorera Transformatora. Tym oto sposobem mamy do czynienia z blisko 3-godzinną jazdą bez trzymanki w rytm utworów Somewhena, Juliana Mullera, Maxxa Rossiego czy Voodoo & Serano. Jest mocno, kwaśno, szybko i oldschoolowo. Czyli jest dobrze.

Zdjęcie główne: Dtekk & Błażej Malinowski – Fot. Krzysztof KarpińskiPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →