Kornel Kovacs w Polsce. W marcu zagra w Poznaniu

News
Kornel Kovacs

Po świetnym występie na ubiegłorocznym Tauron Nowa Muzyka, Kornel Kovacs wraca do Polski. Wspótwórca Studio Barnhus zagra w Poznaniu.

Kornel Kovacs. Od czternastolatka grającego jungle do Studio Barnhus

Urodzony w Szwecji didżej i producent węgierskiego pochodzenia, zdobywał uznanie już od pierwszych chwil spędzonych za deckami. Debiutanckie sety w sztokholmskich klubach grywał już w wieku 14 (!) lat. Wówczas, a także przez sporą część początkowej fazy swojej kariery, Kovacs bliższy był klimatom z okolic muzyki basowej czy jungle. Z czasem Szwed skłonił się ku lżejszej i bardziej tanecznej stylistyce.

W 2008 roku wraz z Axelem Bomanem i Petterem Nordkvistem założył Studio Barnhus, obecnie jedną z najbardziej cenionych skandynawskich wytwórni. Dziś oficyna uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych w dziedzinie współczesnej muzyki elektronicznej, disco czy house’u.

Kornel Kovacs. The Bells, czyli debiut-marzenie

Kolejne lata to szereg sukcesów, zwłaszcza wydawniczych. Debiutanckie produkcje i epki Kovacsa spotykały się z wyłącznie pozytywnym przyjęciem. The Bells, pierwszy długogrający krążek w dorobku Szweda, został doceniony przez wiodące redakcje, w tym Resident Advisor czy Mixmag. Album utorował swojemu twórcy drogę do występów na scenach najważniejszych klubów i festiwali świata, włączając w to m.in. Berghain, ​Griessmuehle czy Sugar Mountain.

Dziś 35-letni Kovacs to czołowa postać europejskiej i światowej muzyki z pogranicza house’u i disco. Jednak artysta nie ogranicza się w prezentowaniu znacznie szerszej palety gatunkowej, zarówno w przypadku własnej twórczości, jak i występów na żywo. Szwed umiejętnie sięga zarówno po ambientowe pasaże, jak i połamane, basowe struktury. Świetnym tego przykładem jest wydany w ubiegłym roku krążek Stockholm Marathon.

Z kolei styl jego setów cechuje nieskrępowana niczym pozytywna energia, udzielająca się tłumowi podczas mistrzowskich technicznie występów.

Duszne Granie pres. Kornel Kovacs w Projekt LAB

W ostatnich latach Kovacs wielokrotnie odwiedzał Polskę. Szwed zagrał m.in. w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a także w warszawskiej Smolnej czy sopockim Sfinks700. Tym razem producent i didżej wystąpi w Poznaniu. Kovacs zagra w Projekt LAB, w ramach imprezy twórców audycji Duszne Granie.

Poprzednia impreza pod tym szyldem, której bohaterką była Park Hye Jin, zakończyła się sporym sukcesem. Można być niemal pewnym, iż obecność w line-upie Kovacsa zwiastuje podobne efekt. Organizatorzy nie zdradzili jeszcze, kto uzupełni skład wydarzenia. Można się jednak spodziewać, iż będzie to reprezentacja lokalnej sceny z okolicy muzyki house czy disco.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszyła już na stronie Biletomat.pl.

Duszne Granie pres. Kornel Kovacs : Projekt LAB

Duszne Granie pres. Kornel Kovacs : Projekt LAB

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →