Badania pokazują: kontrole narkotykowe na festiwalach poprawiają bezpieczeństwo uczestników

fot. via festicket.com
News
kontrole narkotykowe

Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, kontrole narkotykowe na festiwalach prowadzą do zmniejszenia liczby ofiar związanych z zażywaniem nielegalnych substancji. Sprawdź szczegóły!

Kontrole narkotykowe. Większe bezpieczeństwo na festiwalach

Przeprowadzone przez Uniwersytet w Liverpoolu badania wykazały, iż 2/3 uczestników wyrzuciło swoje narkotyki w momencie poinformowania, iż identyfikowane substancje były inne, niż się spodziewano. Wspólny raport uniwersytetu i organizacji charytatywnej The Loop zbadał także siedem angielskich festiwali. Zbierali dane za pomocą anonimowych ankiet. Raport nosi tytuł Kto korzysta z usług kontroli narkotyków? Ocena absorpcji i wyników na angielskich festiwalach w 2018 roku.

Badania pokazują: kontrole narkotykowe na festiwalach poprawiają bezpieczeństwo uczestników
fot. via festivalsafe.com

Opublikowany raport w akademickim czasopiśmie Drugs, Habits and Social Policy nie pozostawił złudzeń. Prawie 2/3 z przebadanych festiwalowiczów było skłonnych pozbyć się swoich narkotyków, jeśli zidentyfikowane substancje były inne, niż oczekiwano. MDMA, ketamina i kokaina były najczęstszymi narkotykami, stanowiącymi około 3/4 wszystkich badanych substancji. 84% badanych substancji odpowiadało intencjom zakupowym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zbadaj swoje narkotyki

Czerwony Krzyż, agencja odpowiedzialna za świadczenie usług medycznych i paramedycznych na festiwalach objętych badaniem, odnotowała 12-procentowy spadek liczby ofiar związanych z narkotykami. Wystarczyło wprowadzenie usług kontroli narkotyków. Liczba incydentów medycznych związanych z narkotykami spadła o 10%.

Czytaj także: Glastonbury jest za duże? Tak twierdzą eksperci od… walki z narkotykami

Ustalenia raportu zostały z zadowoleniem przyjęte przez matkę Georgii Jones, 18-latki, która zmarła po zażyciu MDMA o dużej mocy na festiwalu Mutiny w Portsmouth w 2018 roku. Janine Milburn uważa, że testy narkotykowe mogły uratować życie jej córki.

Raport pokazuje, że przepis o sprawdzaniu narkotyków może zmniejszyć szkody i zniwelować przyjmowanie większej ilości narkotyków. Badania te stanowią solidną podstawę do rozszerzenia usług kontroli narkotyków na imprezach i w centrach miast w całej Wielkiej Brytanii

– Katy Porter, dyrektor generalny The Loop.
Badania pokazują: kontrole narkotykowe na festiwalach poprawiają bezpieczeństwo uczestników
fot. via stoneyroads.com

Obecnie na wielu brytyjskich festiwalach ludzie przychodzą do specjalnych pomieszczeń i korzystają z próbek budzących na pierwszy rzut oka niepokój. W obecnych tam laboratoriach automatycznie otrzymują poufne porady i informacje na temat posiadanych substancji. Wielu organizatorów odkryło, że festiwalowicze chcą korzystać z takich usług, nawet jeśli wiąże się to z długim oczekiwaniem na swoją kolej w badaniu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →