Kanclerz Wielkiej Brytanii: muzycy powinni zmienić zawód

News
Wielka Brytania

W nowym wywiadzie dla ITV News, kanclerz Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zasugerował, że wskutek trwającej pandemii muzycy i osoby pracujące w kulturze powinni przekwalifikować się lub znaleźć inną pracę.

Wielka Brytania brutalnie szczera w stosunku do artystów

Ludzie pracujący w Wielkiej Brytanii w szeroko pojętym sektorze kulturalnym i rozrywkowo-eventowym poprzez specjalną petycję (podpisaną przez ponad 100 000 osób) namawiali rząd do zapewnienia większego wsparcia dla swojej branży. Petycja zostanie teraz rozpatrzona w parlamencie, ale niewiele wskazuje, żeby zawarte w niej postulaty zostały spełnione.

Kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii, odpowiadający za finanse państwa – Rishi Sunak daje wyraźne sygnały, że artyści i wszyscy pracujący na rzecz kultury powinni przygotować się na ciężkie czasy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie mogę udawać, że każdy może zrobić dokładnie to samo, co na początku tego kryzysu. Moje proste przesłanie jest takie, że staramy się chronić jak najwięcej miejsc pracy. Prawie milion ludzi straciło już pracę, a liczba ta prawdopodobnie jeszcze wzrośnie. Dlatego np. muzycy czy przedstawiciele branż szczególnie dotkniętych przez pandemię COVID-19 powinni pomyśleć o tym, żeby zmienić swój zawód.

Wielka Brytania brutalnie szczera w stosunku do artystów

Kanclerz wielkiej Brytanii Rishi Sunk (Fot. RP.pl)

Na pytanie dziennikarza – Czyli ludzie powinni po prostu z dnia na dzień przekwalifikować się?, Sunak dał odpowiedź:

To jest świeża i nowa szansa dla wielu z nas i według mnie właśnie to powinno teraz się dziać.

Na zarzut mówiący o tym, że Wielka Brytania stworzyła tak wielu wspaniałych muzyków, artystów i aktorów, których teraz kanclerz chce wysłać na place budowy czy do fabryk, kanclerz ripostował:

Każdy musi znaleźć sposób, żeby zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Nie ma tu żadnych wyjątków.

Wielka Brytania bez klubowego życia

Przypomnijmy, że obecnie kluby nocne w Wielkiej Brytanii są „nocne” jedynie z nazwy, bowiem nie są w stanie prowadzić działalności w normalnym trybie i muszą zamykać drzwi dla gości o godz. 22:00.

W związku z pandemią, rząd Partii Konserwatywnej planuje wycofanie niektórych programów pomocowych. Według The London Economic, możliwe są także dalej idące ograniczenia budżetowe, takie jak na przykład cięcia zasiłków czy podwyżki podatków. Kanclerz Skarbu Wielkiej Brytanii podkreślił jednak, że priorytetem rządu jest ochrona miejsc pracy.

Sprawdźcie także: Patowa sytuacja branży muzycznej na WyspachPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →