Jon Hopkins coveruje Thoma Yorke’a

News
Jon Hopkins coveruje

Jon Hopkins wydał własną wersję utworu Dawn Chorus, którą skomponował pierwotnie wokalista Radiohead.

Jon Hopkins coveruje

Kawałek Dawn Chorus pojawił się na płycie Anima, którą to w 2019 roku nagrał Thom Yorke. Pomysł na utwór chodził po głowie lidera Radiohead od czasu sesji do albumu In Rainbows, która miała miejsce 2007 roku. Brytyjski wokalista nie był jednak  przez wiele lat w stanie nadać kompozycji odpowiedniego kształtu. Yorke’owi udało się uzyskać wymarzony rezultat dopiero przed rokiem, kiedy po serii prób z różnymi syntezatorami, muzyk odkrył w końcu brzmienie, na jakim mu zależało.

Teraz utwór Dawn Chorus wziął na warsztat Jon Hopkins, który przygotował fortepianową interpretację  nagrania. Jego wersja jest zdecydowanie mniej niepokojąca i bardziej wyciszona, ale równie emocjonalna, jak oryginał. Do utworu powstał również teledysk, który możecie zobaczy poniżej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jon Hopkins – Dawn Chorus 

Poczułem ogromną błogość, gdy pierwszy raz usłyszałem ten utwór. Wydawał mi się tak tajemniczy i hipnotyczny, ale jednocześnie ciepły. Pewnego dnia na początku kwietnia, kiedy wszystko było szczególnie spokojne i surrealistyczne na zewnątrz, po raz pierwszy od tygodni wszedłem do mojego studia i nagrałem cover w jednym ujęciu. Zostawiłem go bardzo surowej formie, z zaledwie kilkoma subbasami i partiami wokalnymi w tle – komentuje Hopkins

Jon Hopkins bez syntezatorów

Jon Hopkins ostatni raz podzielił się nową muzyką w maju tego roku. To właśnie wtedy wydał medytacyjny i wyciszony singiel Singing Bowl (Ascension) . Ostatni zaś studyjny album artysty Singularity ukazał się w 2018 roku.

Jon Hopkins – Singing Bowl (Ascension)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →