Intymne gesty i emocjonalna wrażliwość. Joachim Spieth świętuje 15 lat Affin nowym albumem

Fot. Sandra Schürlein
News
Joachim Spieth, Affin

Piętnastolecie Affin wypada w tym roku. Założyciel wytwórni, Joachim Spieth, przygotował na tę okoliczność swój czwarty longplay.

Urodziny Affin

Niemiecki artysta obecny jest na scenie od ponad dwudziestu lat. Przygodę z wydawnictwami rozpoczął pod koniec XX wieku, nawiązując współpracę z wytwórnią Kompakt. Kilka lat później, chcąc samemu odpowiadać za własną muzykę, powołał do życia Affin. Będąca jedną z wiodących na świecie wytwórni jeśli chodzi o scenę deep i hypnothic techno obchodzi w tym roku piętnastolecie. Spieth nie kryje emocji na myśl o osiągniętym dorobku projektu:

Praca przy Affin oraz ze współpracującymi z nim artystami, a także niezliczonymi sympatykami, miała ogromny wpływ na moje życie. Wytwórnia jest nierozerwalnie związana z moim życiem. Wspólne sukcesy, porażki, wizje, przyjaźnie, które się zawiązały, inne, które odeszły… Teraz zaczyna się etap podsumowywania tego, co do tej pory razem osiągnęliśmy. Porządkowania spraw, przewartościowywania i patrzenia w przyszłość na to, co będzie dalej. Aby uczcić nasze piętnastolecie.

Joachim Spieth, Affin
Fot. Joachim Spieth

Zgodnie z zapowiedzią od początku roku mają miejsce różne działania odnoszące się do świętowania jubileuszu oficyny. Kolejnym z nich jest przygotowany przez Niemca następca albumu Ousia – krążek Terrain.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj również: Joachim Spieth na 10 lat Affin – WYWIAD

Wznoszące obrazy

Piąty w karierze, a czwarty wydany w Affin longplay zastanawia się nad relacją człowieka z naturą. Tytuł albumu odnosi się do języka muzycznego, który łączy praktykę produkcji muzycznej Spietha z poczuciem bliskości z naturą. Zamiarem autora było skomponować utwory, które zabiorą słuchacza w „urzekającą kaskadę dźwiękowych tekstur przypominających fluktuacje stanów wewnętrznych i emocjonalne uwolnienie”. W przeciwieństwie do reszty wydawnictw Terrain zawiera bardziej intymne gesty i emocjonalną wrażliwość. To ambientowa opowieść o kojącej częstotliwości ułatwiającej stworzenie stanu świadomości.

Jest to dzieło konceptualnego i emocjonalnego piękna, przywołujące formę przestrzennych obrazów, które są tak samo uziemiające jak i wznoszące. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli nam do tej pory i tym, którzy kontynuują z nami tę drogę

– komentuje Spieth.

Premierę Terrain zaplanowano na 28 października.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →