Intymne gesty i emocjonalna wrażliwość. Joachim Spieth świętuje 15 lat Affin nowym albumem

Fot. Sandra Schürlein
News
Joachim Spieth, Affin

Piętnastolecie Affin wypada w tym roku. Założyciel wytwórni, Joachim Spieth, przygotował na tę okoliczność swój czwarty longplay.

Urodziny Affin

Niemiecki artysta obecny jest na scenie od ponad dwudziestu lat. Przygodę z wydawnictwami rozpoczął pod koniec XX wieku, nawiązując współpracę z wytwórnią Kompakt. Kilka lat później, chcąc samemu odpowiadać za własną muzykę, powołał do życia Affin. Będąca jedną z wiodących na świecie wytwórni jeśli chodzi o scenę deep i hypnothic techno obchodzi w tym roku piętnastolecie. Spieth nie kryje emocji na myśl o osiągniętym dorobku projektu:

Praca przy Affin oraz ze współpracującymi z nim artystami, a także niezliczonymi sympatykami, miała ogromny wpływ na moje życie. Wytwórnia jest nierozerwalnie związana z moim życiem. Wspólne sukcesy, porażki, wizje, przyjaźnie, które się zawiązały, inne, które odeszły… Teraz zaczyna się etap podsumowywania tego, co do tej pory razem osiągnęliśmy. Porządkowania spraw, przewartościowywania i patrzenia w przyszłość na to, co będzie dalej. Aby uczcić nasze piętnastolecie.

Joachim Spieth, Affin
Fot. Joachim Spieth

Zgodnie z zapowiedzią od początku roku mają miejsce różne działania odnoszące się do świętowania jubileuszu oficyny. Kolejnym z nich jest przygotowany przez Niemca następca albumu Ousia – krążek Terrain.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj również: Joachim Spieth na 10 lat Affin – WYWIAD

Wznoszące obrazy

Piąty w karierze, a czwarty wydany w Affin longplay zastanawia się nad relacją człowieka z naturą. Tytuł albumu odnosi się do języka muzycznego, który łączy praktykę produkcji muzycznej Spietha z poczuciem bliskości z naturą. Zamiarem autora było skomponować utwory, które zabiorą słuchacza w „urzekającą kaskadę dźwiękowych tekstur przypominających fluktuacje stanów wewnętrznych i emocjonalne uwolnienie”. W przeciwieństwie do reszty wydawnictw Terrain zawiera bardziej intymne gesty i emocjonalną wrażliwość. To ambientowa opowieść o kojącej częstotliwości ułatwiającej stworzenie stanu świadomości.

Jest to dzieło konceptualnego i emocjonalnego piękna, przywołujące formę przestrzennych obrazów, które są tak samo uziemiające jak i wznoszące. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli nam do tej pory i tym, którzy kontynuują z nami tę drogę

– komentuje Spieth.

Premierę Terrain zaplanowano na 28 października.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →