Jurek Przeździecki – Fulltone EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/10/29
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Któżby spodziewał się usłyszeć Jurka Przeździeckiego w deep-house’owym repertuarze? Może repertuar to za duże słowo, bo na najnowszym ‚Fulltone EP‚ tylko ‚End Of June‚ reprezentuje ten gatunek, jednak to spore zaskoczenie. Miękka stopa, bujający bassline i delikatne syntezatory to nie jest coś, co spotyka się w muzyce Jurka zbyt często, więc warto ten fakt zaakcentować.
Wspomniany numer został zremiksowany przez Kanadyjczyka Adama Marshalla, którego dotychczasowe produkcje ukazywały się na sławnych New Kanada, Simple, Dumb Unit czy Rekids. I tu kolejne zaskoczenie! To remix? Marshall podszedł do interpretacji bardzo luźno, tworząc interesujący DJ tool z doskonałą i nietuzinkową perkusją.
Pozostałe kompozycje, czyli ‚Costa Del Moll‚, ‚Sinfonietta‚ oraz ‚Fulltone Rendezvous‚, nie pozostawiają wątpliwości z czyjego studia pochodzą. Celowo używam słowa „kompozycje”, gdyż jeśli odjąć im szybkie, techniczne beaty, mielibyśmy do czynienia z nowoczesną formą muzyki klasycznej. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej!
Tekst: Daniel Czarnecki


Fulltone EP (Affin soon) by jprzezdziecki

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. End of June
02. End of June (Adam Marshall Remix)
03. Sinfonietta
04. Fulltone Rendezvous
05. Costa Del Moll