Avicii opisany w intymnej biografii. W kwietniu do polskich księgarni trafi książka o artyście

fot. TURE LILLEGRAVEN
News

Książka napisana przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Månsa Mosessona ukaże się nakładem wydawnictwa Znak Koncept. Już wkrótce będziesz miał możliwość zapoznać się z życiorysem Aviciiego.

Avicii – ku pamięci muzyka


Avicii. Biografia Tima Berglinga ma przedstawiać szczery obraz Tima i jego życiowych poszukiwań. Autor książki, Måns Mosesson przyznaje, że nie stronił od ukazywania demonów, z którymi walczył artysta i poszukiwał „propozycji odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące losów jednej z najjaśniej świecących gwiazd muzycznych ostatniej dekady”.

okładka książki Avicii. Biografia Tima Berglinga Månsa Mosessona / Znak Koncept

Avicii – zbyt krótka kariera

Avicii, czyli Tim Bergling, odebrał sobie życie w 2018 roku. W następstwie jego śmierci powstała Fundacja Tima Berglinga, której celem jest stosowanie środków zapobiegawczych w kwestii samobójstw młodych ludzi i ułatwienie im rozmów na temat dobrostanu psychicznego. Avicii poprzez swoje muzyczne wyczucie i unikatowy styl zdefiniował epokę, w której szwedzka i europejska muzyka house zawładnęła światem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tim Bergling był również introwertycznym młodym człowiekiem, zmuszonym do dorastania w nieludzko szybkim tempie. Po serii nagłych wypadków i pobytów w szpitalu latem 2016 roku przestał koncertować. Zaledwie dwa lata później świat obiegła szokująca informacja – jeden z najsławniejszych na świecie DJ-ów popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju w Omanie. Muzyk pozostawił po sobie hity klubowej sceny, takie jak Wake Me Up, Waiting for Love czy Levels oraz gigantyczną fortunę. Jego utwory mają miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych.

avicii
Fot. Avicii

Avicci – książka biograficzna

Życie niezapomnianego DJ-a zostało opisane w książce szwedzkiego dziennikarza Månsa Mosessona, który otrzymał unikalny dostęp do osobistych notatek Tima, jak również przeprowadził serię wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami zmarłego producenta i DJ-a. Polskie wydanie książki ukaże się 13 kwietnia 2022 nakładem wydawnictwa Znak Koncept.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →