Hot Chip z nowym numerem i zapowiedzią albumu. Słychać w nim wpływ Prince’a

Fot. BBC Radio 1
News

Hot Chip wypuścili najnowszą zapowiedź swojego nadchodzącego wielkimi krokami ósmego studyjnego albumu.

Hot Chip i niesforne beaty

Hot Chip dają nam najnowszy przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po ich premierowej płycie, która ukaże się w przyszłym miesiącu. Wszystko za sprawą singla Eleanor, który właśnie trafił do sieci. Utwór doskonale wpisuje się w dobrze znaną nam do tej pory stylistykę zespołu – jest pozytywny, melodyjny i podbity niesfornym beatem. Członkowie zespołu nigdy nie wstydzili się swojej sympatii do Prince’a i w tym singlu doskonale to słychać. Sprawdźcie zresztą poniżej:

Hot Chip – Eleanor

O Eleanor wypowiedział się Alexis Taylor, wokalista grupy:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest to kawałek o świecie rozbijającym się o ciebie, falach rozbijających się o twoje ciało, wszechogarniającym bólu i o tym, jak musisz przez niego przejść. Jest to także piosenka o sile przyjaźni i o Samuelu Becketcie oraz Andre The Giant, którzy uczyli się wzajemnie od siebie wielu rzeczy.

Grający w Hot Chip na syntezatorze i gitarze Al Doyle z kolei uzupełnia:

Jest to jeden z kawałków będących żywym świadectwem tego, jak sami rozwinęliśmy się jako twórcy piosenek i muzycy.

Premiera płyty już w sierpniu

O zbliżającej się płycie zatytułowanej Freakout/Releas członkowie brytyjskiej formacji powiedzieli, że stanowi najbardziej udaną próbę uchwycenia brzmienia Hot Chip na żywo. Premiera wydawnictwa planowana jest na 19 sierpnia 2022 roku. Krążek Freakout/Release został w całości napisany i nagrany w nowo powstałym studiu Relax & Enjoy we wschodniej części Londynu, stanowiącym kreatywną przestrzeń, którą Al Doyle tworzył przed i w trakcie pierwszego roku światowej pandemii COVID-19.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →