Szum & Fykes i Novika coverują Prince’a

News

Duet Szum & Fykes z kolejną premierą. Tym razem wspólnie z Noviką wzięli na warsztat piosenkę Prince'a.

Nowy singiel duetu stworzony w czasie pandemii

Prężnie działający ostatnio Szum & Fykes powracają z najnowszym, zaskakującym nagraniem. Zespół wciąż promuje swoje dotychczasowe wydawnictwa, ale jak się okazało – czas pandemii pozwolił im na stworzenie muzyki, jaka była w ich planach, ale musiała ulec odłożeniu. Wreszcie znalazł się na to właściwy czas i to mamy zupełnie nowy utwór duetu wykonany z featuringiem Noviki.

Mariusz Szuplewski i Krzysztof Fajks tak mówią o idei singla Love Bizarre:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W naszym przypadku nagłe zamknięcie w domach na długie tygodnie pozwoliło zrobić to, co często chodziło nam po głowach – wziąć na warsztat utwory artystów, którzy wywarli znaczący wpływ na to, co między innymi dzisiaj robimy. I nadmieńmy, że nie są to dyktatorzy stylu muzycznego, w jakim się poruszamy, tylko często zapomniane piosenki sprzed lat, które ukształtowały nasze gusta muzyczne dekady temu, a do których wciąż lubimy wracać.

Tak właśnie powstał cover wspaniałego utworu Prince’a, który w 1986 podarował tę piosenkę Sheili E. Ale żeby nie wyszło zbyt banalnie postanowiliśmy zaangażować do współpracy nad nim jeden z najbardziej niepowtarzalnych kobiecych głosów sceny elektronicznej – Kasię Nowicką (Novikę), która w lot pochwyciła nasz swobodny pomysł na niezobowiązującą zabawę. Efekt był na tyle urzekający, że stwierdziliśmy, iż na tym nie poprzestaniemy i pójdziemy dalej za ciosem.

Plany na EP-kę z coverami

Zespół ma w planach kolejne covery, z których powstanie niebawem cała EP-ka. Do tych piosenek również zostaną zaproszeni gościnni wokaliści bądź wokalistki z polskiej sceny elektroniczno-alternatywnej.

Szum & Fykes on acid

Premierowe wideo jest dziełem Piotra Podoskiego: nieformalnego trzeciego członka projektu Szum & Fykes, który od samego początku dba o stronę wizualno-graficzną i fotograficzną projektu i współtworzy autorskie produkcje filmowe. Wizualizacja do Love Bizarre udziałem Noviki to elementy bazujące na naturalnych mediach farb i gliceryny. Będą one towarzyszyć widzom nie tylko przy tym tzw. official visual, ale również we właściwym teledysku do tego utworu, który właśnie się produkuje. Jego estetyka koresponduje z ” kwasowymi fantazjami” z końca lat 60., niczym na Woodstocku 69, gdzie miłość była tym piękniejsza im bardziej osobliwa.

Szum & Fykes feat. Novika – Love BizarrePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →