Ćwierć wieku zamknięte w stu minutach. Historia UK Garage w filmie dokumentalnym

Fot. „25 Years of UK Garage”
News
UK Garage

Historia brytyjskiego Garage godna była przedstawienia już dawno. Współcześnie trudno wyobrazić sobie playlisty wielu artystów bez kawałków popularnego UKG. Stanowiący za kluczowy element w budowaniu kultury klubowej gatunek doczekał się filmu dokumentalnego.

Historia, którą należało opowiedzieć

UK Garage początkowo był zjawiskiem bardzo brytyjskim. Dość szybko jednak rozprzestrzenił się na cały świat, wywierając wpływ na niektóre z najbardziej znaczących stylów muzycznych współczesnych czasów. Wyreżyserowany przez studio Platinum Pictures dokument to stuminutowy przegląd najważniejszych wydarzeń z ćwierćwiecza UK Garage i sceny muzyki tanecznej w Wielkiej Brytanii. Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku powstał z ręki filmowców stojących za innym wartym uwagi tytułem, United Nation Three Decades of Drum & Bass. 25 Years of UK Garage zagłębia się w historie DJ-ów i MC’s ze sceny muzyki tanecznej UK Garage na przestrzeni ostatnich dwóch i pół dekady.

W filmie udział wzięli Richie Campbell, MC Harvey, Leo Ihenacho, Ms. Dynamite, Lisa Maffia, Megaman, So Solid Crew, Dane Bowers, M.C. Creed, DJ Majestic, MC Bushkin, Heartless Crew, DJ Swiss, DJ PDS, Oxide & Neutrino, Scott Garcia czy bokser Anthony Joshua. Pojawia się również nagranie byłego angielskiego piłkarza, Iana Wrighta, podczas jednej z imprez rave.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Za projektem stoją reżyserzy Terry Stone i Richard Turner. Premiera odbyła się w zeszłym miesiącu na Marbella Film Festival. Film trafi na platformy streamingowe w ramach VOD w Wielkiej Brytanii piątego grudnia 2022 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →