GusGus zagra DJ set już w ten weekend w Krakowie

Fot. Geopro
Eventpromo
Biggie Veira

Już w najbliższą sobotę w przestrzeniach TAURON Areny Kraków, będziemy mieli okazję zobaczyć seta didżejskiego w wykonaniu GusGus. Biggie Veira, podpora słynnego islandzkiego zespołu, przyjeżdża na zaproszenie cyklu this.place. Jeszcze przed pandemią zasłynął pamiętnymi wydarzeniami m.in. w Muzeum Lotnictwa Polskiego i Teatrze im. J. Słowackiego.

Unikatowy cykl imprez

This.place to zawsze oryginalne miejsca i tym razem nie będzie inaczej, ponieważ organizatorzy w nocny klub zamienią foyer TAURON Areny Kraków. Ta przestrzeń przed wejściem na widownię wypełni się nie tylko świetnym nagłośnieniem, ale też mocną oprawą wizualną.

this.place_manggha

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Headlinerem będzie Biggie Veira z GusGus, czyli bardzo dobrze rozpoznawanego w Polsce zespołu. Garściami czerpie on z house’u, techno, trip-hopu, a nawet jazzu, zachowując przy tym charakterystyczny pierwiastek skandynawskiej melancholii.

Nowa Rezydencja & GusGus

GusGus — Mobile Home (Full Album)

Muzyka Islandczyków idealnie zgrywa się z jesiennym przesileniem, a grupa niedawno wydała świetny album Mobile Home, więc teraz jest idealny moment na to wydarzenie.

GusGus dwie dekady na scenie

GusGus został założony w roku 1995 jako kolektyw audio-wizualny. Efektem tego zrodził się krótki film i najlepiej sprzedający się album na Islandii. Po podpisaniu umowy z 4AD w 1996 roku stali się jednym z najbardziej poszukiwanych zespołów muzyki elektronicznej z Islandii. Wraz z wydaniem Polydistortion (4AD/Warner) w 1997 roku, GusGus umocnił swój światowy status, dzięki wyprzedanym koncertom na całym świecie.

Zacząłem wsiąkać w muzykę w wieku 13 lat. W zasadzie nie było muzyki w moim domu, ale starsi bracia mojego przyjaciela mieli Oxygen Jeana Michaela Jarre’a, który uważałem za fajny, a uczucie, jakie miałem przy Love over Gold Dire Straits mi się podobało. Dwa lata później zaprzyjaźniłem się z jednym z didżejów w mojej szkole, który zapoznał mnie z HiNRG i Italo Disco i po prostu pokochałem te dźwięki syntezatorów i elektroniczny beat. To był rok 83

– mówi Biggie Veira.

GusGus, Mobile Home

Zespół ma na swoim koncie prawie dwie dekady, w których wykonywali prawie każdy styl muzyki elektronicznej. Od techno po trip-hop, od house po progressive house/trance po pop, ten kolektyw nadał każdemu stylowi swoje unikatowe brzmienie. Obecny skład tworzą członkowie założyciele: Biggi Veira oraz Daníel Ágúst i Margrét Rán Magnúsdóttir.

25 września w Tauron Arena Kraków

Jako support tego dnia zagrają Roger i Seb & Rodrigezz. Impreza zacznie się o 22:00 i potrwa do rana.

Seb & Rodrigezz x DJ Set


GusGus na czterech koncertach w Polsce – bilety

W listopadzie tego roku GusGus wystąpią w Poznaniu (5.11), Gdańsku (6.11), Krakowie (9.11) i Warszawie (10.11). Islandczycy promować będą swój najnowszy album Mobile Home. Bilety na wszystkie koncerty są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →