GusGus prezentuje nowy psychodeliczny wideoklip

Fot. Materiały promocyjne
News

Słynna islandzka grupa wypuściła właśnie nietypowy teledysk do utworu Love is Alone.

GusGus – nowa płyta coraz bliżej

Najnowszy album GusGus Mobile Home ukaże się 28 maja. Dzień później natomiast, 29 maja, będziemy mogli obejrzeć koncert Islandczyków transmitowany na żywo z historycznego Sundlaugin Studio w Reykjaviku, który jest domem Sigur Rós. Krążek zapowiadał już przebojowy singiel Higher zaśpiewany przez Margaret z zespołu VÖK. Zaangażowanie wokalistki i rosnąca kolekcja syntezatorów Biggi’ego pozwoliły odnaleźć grupie nową energię i jakość oraz zaostrzyły apetyty słuchaczy na premierę Mobile Home. Teraz apetyt ten dodatkowo pobudza nowy singiel zespołu Love is Alone.

Niespieszny beat, szczypta melancholii, wyrazista melodia i epickie syntezatory – tak w skrócie można opisać ten kawałek. Utwór uzupełnia psychodeliczny teledysk, w którym twarze członków GusGus „podczepione” są pod kobiece ciała. Zresztą zobaczcie sami:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

GusGus – Love is Alone

Love is Alone potwierdza, że GusGus są w znakomitej formie, a ich muzyka nie straciła na świeżości i tanecznej, buzującej energii.

GusGus znowu nas zaskoczą?

Płyta Mobile Home będzie zawierała dziewięć utworów, które, według zapowiedzi, przynoszą miksturę electro-popu, ambientu, darkwave i downtempo. Każdy z nich jest oknem do futurystycznego, dystopijnego świata, który został opanowany przez maszyny. W tej dystopii science-fiction źródłem nadziei jest zbuntowana dusza, przepełniona gniewem, ale też głodem hedonizmu i przyjemności. Pomimo długiej kariery, GusGus to nadal zespół zdolny do kreatywnej re-inwencji, efektownej przemiany, zaskakiwania słuchacza. Zapewne w tym tkwi tajemnica ich sukcesu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →