Disordered – Thinking Of You EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2013/06/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Drugą z EPek wydanych na start nowego polskiego labelu Sensefloor popełnił niejaki Disordered. Poznaniak mający na koncie dwa wydawnictwa dla Soul Asylum, dla Sensefloor wziął się za realizowanie zamiłowania do modnego połączenia uk funky/ garage’y z techno. Daje temu wyraz w dwóch kompozycjach, które są bardzo zbliżone do siebie – w zasadzie brzmią jak własne alternatywne wersje.

Pierwszy z kawałków – ‘Thinking bout you’ – jest bardziej energiczny. Opiera się na lekko złamanym, delikatnie wybijanym bicie i łagodnych, pozacinanych syntezatorach w tle, a momentami tnie bardziej szorstkim, surowszym dźwiękiem i cykającym samplem perki. Dynamicznie rozwija się do praktycznie samego końca, by zostać wygaszonym przez spokojne, pulsujące klawisze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drugi kawałek, ‘Thinking of you’, właściwie zaczyna się w miejscu, w którym kończy opisana wcześniej kompozycja. Znowu pojawia się poszatkowany sampel wokalny, falujący klawisz i głęboki, synthsowy klimat. To kawałek bardziej deepowy i statyczny, ale podobnie, jak poprzednik jest lekko rozmyty, a wręcz oniryczny.

Na dokładkę dostajemy jeszcze remix producenta kryjącego się pod pseudonimem Marfa, który proponuje bardzo eksperymentalną wersję jednego z kawałków. Operując fragmentami ‘Thinking Of You’ i ciszą, zręcznie stawia pauzy, tworząc intrygującą reinterpretację, w której wyraźnie słychać echa oryginału. To bardzo fajne urozmaicenie, zamykające dość udane, chociaż pozostawiające niedosyt wydawnictwo.

Tekst: Paweł Wójcicki

 Tracklista

01. Thinking bout you

02. Thinking of you

03. Thinking of you (Marfa remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →