Daniel Lopatin (Oneohtrix Point Never) remiksuje „Dawn FM” – posłuchaj

fot. The Weeknd & Oneohtrix Point Never / Facebook
News

Oneohtrix Point Never, czyli Daniel Lopatin, jest jednym z ojców sukcesu ostatniej płyty The Weeknda. Producent jest jednym z kompozytorów, klawiszowców, autorów tekstów i oczywiście programistą hitowej płyty. Teraz artysta zaprezentował remiks jednego z kawałków z ostatniego krążka – Dawn FM.

Oneohtrix Point Never – niezmienne eksperymenty

Lopatin od kilku lat współpracuje z The Weeknd. Do niedawna znany jedynie wąskiej publiczności artysta pełnił funkcję dyrektora muzycznego popularnego piosenkarza podczas fantastycznego występu w przerwie Super Bowl 2021. Wydany w piątek 8 lipca wyjątkowy remiks zupełnie zmienia oblicze oryginału Dawn FM nadając mu klimat synth-popu z lat 80.

Nie mogłem się oprzeć rozszerzeniu uniwersum fantasy syntezatorów na moim remiksie Dawn FM

– napisał Daniel Lopatin na Instagramie.

W zeszłym tygodniu The Weeknd został zmuszony do przełożenia koncertu otwierającego trasę Dawn FM, która miała się odbyć 8 lipca w Rogers Centre w Toronto. Trasa rozpocznie się teraz oficjalnie 14 lipca w Lincoln Financial Field w Filadelfii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Weeknd – Dawn FM (OPN Remix)

Zobacz także: Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

Oneohtrix Point Never – z awangardy do mainstreamu

Przez pewien czas uważano Lopatina za spadkobiercę brzmień Tangerine Dream, jednak na początku lat 2010. ujawnił inne warstwy swojej muzyki dzięki serii wydań, które odzwierciedlały jego zainteresowanie sztuką, a także artefaktami popkultury, w tym grami wideo, science fiction, anime i reklamami, które Lopatin sprytnie samplował na legendarnym już albumie Replica z 2011 roku. Po podpisaniu kontraktu z Warp Records, Oneohtrix Point Never stał się bardziej odważny dzięki albumom takim jak Garden of Delete z 2015 roku, łącząc elementy metalu, trance, R&B i popu. W tym czasie Lopatin stał się także coraz częściej dostrzeganym w branży kompozytorem filmowym i współpracownikiem gwiazd – równie dobrze czuł się, współpracując z Iggym Popem, DJ Earlem i Anohni. W 2018 wydał Age Of, które zbalansowało popowe piosenki i wzniosłe kompozycje, a dzięki współpracy z The Weekndem artysta wyskoczył na zupełnie nowy poziom.

Oneohtrix Point Never – ReplicaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →