Oneohtrix Point Never i Cocteau Twins wydają track

Fot. QQ
News

Oneohtrix Point Never wypuścił nową wersję kawałka z 2020 roku — "Tales from the Trash Stratum". Tym razem jednak o wokal wzbogaciła go Elizabeth Fraser z Cocteau Twins.

Tales from the Trash Stratum

Utwór pochodzi z zapowiedzianego albumu Magic Oneohtrix Point Never (w wersji Blu-Ray). Wokal Elisabeth sprawia, że piosenka jest dreamy i trippy. Ten efekt wzmacnia dodatkowo nostalgiczny teledysk. Premiera tracka ma odbyć się 29 października 2021 roku w wytwórni płytowej Warp Records. Krążek poszerzony będzie o kawałek wydany wcześniej z Rosalią Nothing’s Special. Pojawi się także remix Lost But Never Alone stworzony przez A.G. Cooka i Forced Smile. Wydawnictwo zawierać będzie również 16 teledysków OPN, które dotychczas opublikował.

Oneohtrix Point Never feat. Elizabeth Fraser — Tales from the Trash Stratum

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Magic Oneohtrix Point Never

Za prace audiowizualne odpowiadają Takeshi Murata oraz Josh i Benny Safdie (twórcy teledysku do Uncut Gems). W klipach pojawiły się takie osoby jak Val Kilmer, Robert Pattinson, czy Iggy Pop.

Muzyka w tle, new age – interesuje mnie właśnie ten rodzaj muzyki. Ma kapitalistyczną użyteczność. Muzyka new age jest interesująca, ponieważ zawiodła. Jest produktem ideologii hippisów z lat 60. Jej użyteczność jest uzurpowana przez jej ideologiczne podstawy, co jest dla mnie interesujące. Horyzont, po który sięga – spokój, ukojenie – teraz nazywa się to cottagecore [śmiech], ale w latach 60. była kontrkulturą, w latach 70. została wyparta, w latach 80. znów pojawia się jako produkt łatwy do słuchania. Zawsze interesowałem się tymi rzeczami i nadal to robię

– mówi muzyk.

Nothing’s Special

Rosalia i Oneohtrix Point Never pierwszy raz pracowali razem w studio w roku 2018. Mogliśmy zobaczyć wtedy kulisy ich działań na Instagramie piosenkarki.

Rosalia & Oneohtrix Point Never

Oboje też współpracowali z The Weeknd. OPN aka Daniel Lopatin wystąpił z nim na rozdaniu nagród Brit Awards. Zaprezentowali wówczas Save Your Tears z albumu After Hours.

Staramy się regularnie dostarczać Wam informacje na temat działań Oneohtrix Point Never. Sprawdźcie jeszcze koniecznie nasze inne teksty!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →