Daft Punk uruchamiają oficjalne konto na TikToku

fot. materiały prasowe
News
Daft Punk

Duet Daft Punk uruchomił swoje oficjalne konto na TikToku, celebrując tym samym prawie trzydziestoletnią działalność na globalnej scenie muzyki tanecznej. Ponad miliardowa społeczność platformy już od 18 października może wykorzystywać pełny katalog muzyczny Daft Punk w swoich kreacjach wideo.

Daft Punk. Definiując muzykę taneczną

Daft Punk to francuski duet muzyki elektronicznej założony w 1993 roku w Paryżu przez Thomasa Bangaltera i Guy-Manuela de Homem-Christo. Powszechnie uważany za jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki tanecznej. Popularność zdobyli pod koniec lat 90., zyskując uznanie krytyków i fanów na całym świecie. Odnieśli gigantyczny sukces, pioniersko łącząc elementy muzyki house z funkiem, disco, indie rockiem i popem.

Czytaj także: Daft Punk doczekali się książki o sobie

Wystarczyło im kilka płyt, aby dorobić się statusu legendy muzyki elektronicznej. Da Funk, One More Time, Around The World, Harder, Better, Faster, Stronger czy Get Lucky – to ich ponadczasowe, nieśmiertelne hity, które wytrzymały próbę czasu. Współpraca z największymi gwiazdami współczesnej muzyki – Pharrellem Williamsem, Kanye Westem i The Weeknd sprawiła, że ich twórczość dotarła do szerokiego grona odbiorców. Od ogłoszenia zakończenia działalności 22 lutego 2021 roku francuski duet dzieli się swoim muzycznym katalogiem z fanami na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Daft Punk
Daft Punk / fot. via BBC

Witamy na TikToku

Legendy muzyki tanecznej uruchomiły swoje oficjalne konto na TikToku (@daftpunk). W ten sposób celebrują prawie trzydziestoletnią działalność na globalnej scenie muzyki tanecznej. Ponad miliardowa społeczność platformy już od 18 października może korzystać z pełnego muzycznego katalogu popularnej formacji w swoich kreacjach wideo.

Daft Punk – Da Funk 

Po raz pierwszy w historii TikTok’s Effect House – platforma TikToka umożliwiająca tworzenie efektów specjalnych – wprowadzi dwa oficjalne filtry Daft Punk. Stworzone przez holenderską projektantkę Isabel Palumbo filtry pozwolą społeczności aplikacji dowolnie modyfikować kask w stylu ikon muzyki tanecznej. Pamiętacie teledysk Da Funk od Spike’a Jonza? Tego, gdzie przebrali człowieka za psa, wysyłając go na nocny spacer po Nowym Jorku? Charles The Dog to kolejny filtr, którego będzie można użyć na TikToku. Pełny katalog muzyczny oraz specjalne filtry będą dostępne dla użytkowników platformy już od 18 października.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →