TikTok wprowadza nową aplikację do streamingu muzyki. Czym będzie TikTok Music?

fot. Solen Feyissa
News
TikTok

TikTok Music już niedługo może stanąć w szranki z serwisami pokroju Spotify, Apple Music czy Tidal.

Choć zaczęło się od Stanów Zjednoczonych, nowe doniesienia zapowiadają zbliżającą się, światową dystrybucję nowej platformy streamingowej. Nowym graczem na tym burzliwym rynku chce zostać chiński konglomerat ByteDance, dystrybutor jednego z najszybciej rozwijającego się portalu społecznościowego, TikTok. Zgłoszenia znaku towarowego TikTok Music zarejestrowano już m.in. w Wielkiej Brytanii, Singapurze czy Nowej Zelandii.

TikTok Music – nowy gracz w świecie streamingu

Według doniesień, TikTok Music będzie umożliwiać swoim użytkownikom i użytkowniczkom streamowanie, udostępnianie, pobieranie oraz nabywanie muzyki. Aplikacja będzie miała również opcję komentowania i tworzenia playlist. W przypadku TikTok Music bardziej istotne jest jednak kto odpowiada za aplikację i jej dystrybucję.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Platforma społecznościowa TikTok w wyraźny sposób wpłynęła na rynek muzyczny. Utwór zyskujący sobie popularność w serwisie może w astronomicznym tempie dotrzeć do milionów słuchaczek i słuchaczy na całym świecie. To w widoczny sposób przekłada się na wzrost liczby odtworzeń i sprzedaży albumów. Nowa platforma streamingowa, bezpośrednio skorelowana z systemem promocji utworów i artystów jakim jest flagowa aplikacja ByteDance, może zmienić zasady gry na rynku muzycznym.

Dla ByteDance to nie pierwszyzna

Firma-matka najważniejszego portalu społecznościowego naszych czasów ma już pod swoimi skrzydłami kilka platform do streamingu muzyki. W Indiach funkcjonuje należące do ByteDance Resso, natomiast na swoim rodzimym rynku chińska firma wprowadziła kilka lat temu serwis Qishui Yinyue. Na początku tego roku firma wprowadziła w wybranych krajach aplikację SoundOn, która ma za zadanie wspierać nowych i niezależnych twórców w stawianiu pierwszych kroków w branży.

Wciąż trudno powiedzieć jak będzie wyglądała przyszłość TikToka i ByteDance w branży streamingu muzyki. Trudno również stwierdzić czy TikTok Music będzie tworem niezależnym od Resso, Qishui Yinyue i SoundOn. Można jednak podejrzewać, że chińska firma przygotowuje się do wprowadzenia jednolitej aplikacji streamingowej. Podobne wieści mogłyby wyraźnie zaniepokoić takie platformy jak Tidal czy Spotify.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →