D.A.V.E. The Drummer miał nieprzyjemności z powodu… swojego wyglądu?! Szczere wyznanie artysty

fot. D.A.V.E. The Drummer / Facebook
Kultura News
D.A.V.E. The Drummer

Weteran brytyjskiej sceny techno, Henry Cullen, popularnie znany pod aliasem D.A.V.E. The Drummer, podzielił się w mediach społecznościowych swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi starzenia się.

Wiek nie ma znaczenia, ale..

W ubiegłym roku poruszyliśmy temat wieku popularnych didżejów i producentów sceny elektronicznej. My oraz nasi czytelnicy, byliśmy zgodni – liczba nie ma tu znaczenia, tylko forma, ba, w tej profesji nierzadko artyści są jak wino – im starsi tym lepsi.. bądź popularniejsi. W tym tygodniu D.A.V.E. The Drummer na swoim Facebooku odniósł się do problemu swojego wieku oraz starzenia się. 53-letni weteran i budowniczy brytyjskiej sceny techno w długim poście szczerze wyraził co go zachwyca, oraz boli jako tą „starszą osobę” na klubowej scenie:

Nikt nie „lubi” się starzeć. Często bolesna jest świadomość, że nie wyglądacie tak samo, nie możecie robić tych samych rzeczy, macie inne potrzeby itp. Niektóre elementy są naprawdę świetne, na przykład dzieci, ale starzenie się może być trudne dla poczucia własnej wartości. Zwłaszcza, gdy otacza cię młodzież. W muzycznym biznesie wiek zawsze był czynnikiem, biznes jest napędzany przez młodzież, a szczególnie w świecie muzyki elektronicznej – właśnie w tej chwili istnieje ogromny ruch młodych ludzi wchodzących w techno. Wraz z mediami społecznościowymi oznacza to, że wszystko zależy od wizerunku. Chociaż, szczerze mówiąc, ZAWSZE chodziło o wizerunek. Osobiście cieszę się z tego (przeważnie) i mam swoje zastrzeżenia (jestem zrzędliwy), ale cieszę się, że ludzie kochają muzykę i cieszą się tym, co niektórzy z nas, teraz starsi ludzie, stworzyli razem, gdy byliśmy w młodości i mieliśmy czas po naszej stronie – napisał

D.A.V.E. The Drummer – 133 33

Artysta oznajmił, że pomimo nowej fali młodych słuchaczy, artystów i – po prostu – mody, nie zamierza z nimi „konkurować”, ani zmieniać swojego stylu:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie chcę próbować „konkurować” z młodszym pokoleniem. Lubię być starszy. Podoba mi się poziom doświadczenia. OK, czasami czuję się trochę nie na miejscu w klubie pełnym dwudziestolatków, ale kiedy gram, wszystko to znika. Wtedy jestem tylko ja i oni, tak jak zawsze, muzyka utrzymuje młodość – przyznał

Koniecznie sprawdź: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

OK, możecie zastanawiać się co tak naprawdę zmotywowało artystę do napisania tak szczerego wpisu. Powód, niestety, jest poważny i bulwersujący. W drugiej części D.A.V.E. The Drummer przytoczył bardzo nieprzyjemną sytuację jaka go spotkała, po tym, gdy wydarzenie, na którym występował, było promowane przy użyciu jego zdjęć sprzed kilku lat:

Jeśli bookujesz mnie na wydarzenie, podcast lub cokolwiek (wszystko co wymaga zdjęcia, wideo lub obrazu) PROSZĘ użyć najbardziej aktualnych. Nie używaj starych z Google’a – już tak nie wyglądam. Mam siwe włosy, kilka dodatkowych kilogramów, więcej zmarszczek na twarzy. Jestem starszy. Nie chcę tłumaczyć jakiemuś młodemu dzieciakowi, dlaczego nie wyglądam tak samo jak na zdjęciu z ulotki, to cholernie krępujące. Miałem to już wcześniej.. właściwie zostałem naprawdę obrzucony w klubie [ocenzurowano] przez grupę facetów, którzy myśleli, że zabawnie ze mnie drwić z powodu, że nie wyglądam jak ze zdjęcia na ulotce. Naprawdę bolało mnie to przez wiele miesięcy – wyznał

Same złe słowa cisną się do gardła… mamy jednak naiwną nadzieję, że wobec tych podśmiechujków wyciągnięto właściwe konsekwencje.

Pieprzyć to. Pieprzyć ludzi, którzy też to robią. Wszyscy możemy cieszyć się swoim towarzystwem bez zawstydzania, zwłaszcza jeśli chodzi o wiek, wagę lub wygląd, nad którymi często mamy bardzo niewielką kontrolę. Reasumując – jestem starszym facetem na scenie techno i jestem z tego dumny. Mam 53 lata, moje ostatnie profesjonalne zdjęcia promocyjne były w 2016 roku – tak, wiem, że są stare, mam kilka nowszych, ale nie profesjonalnych. Wkrótce zrobię więcej, proszę, przedstaw mnie w moim obecnym stanie jako kim jestem jestem teraz, a nie 17 lat temu. Ta osoba odeszła. To już nie ja – podsumował

Zobacz także: Thomas Bangalter wyznał co tak naprawdę przyczyniło się do końca Daft PunkPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →