Berlińskie kluby z rządową pomocą

News
Berlin

Branża klubowa stanęła na krawędzi bankructwa. Z powodu pandemii lokale stoją puste już od prawie dwóch miesięcy. W czasach, gdy w Polsce dialog o pomocy dla nocnych przybytków kiełkuje, nasi zachodni sąsiedzi przeznaczają spore kwoty na ratowanie rozrywki.

30 milionów euro na kulturę w Berlinie

O tym, że szeroko rozumiana branża rozrywkowa jest w największym kryzysie od niepamiętnych czasów nikomu mówić nie trzeba. Od niemal dwóch miesięcy życie kulturalne na całym świecie zostało zatrzymane lub przeniosło się do przestrzeni cyfrowej. Nowa rzeczywistość wyklucza w chwili obecnej funkcjonowanie naszych ulubionych klubów, a co gorsza, ciężko stwierdzić, kiedy wrócę one do normalnego trybu działania.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z powagi sytuacji doskonale zdają sobie sprawę rządzący. Niestety nie nasi. Niedawno został ogłoszony plan ratowania prywatnych instytucji kulturalnych w Berlinie. Z najnowszych doniesień wynika, że tamtejsze władzę przeznaczą 30 milionów euro na ratowanie placówek zmagających się w ostatnim czasie z ogromnymi problemami finansowymi. Osoby prowadzące kluby mogą już składać wnioski o pomoc.

Nie tylko pieniądze publiczne

A to nie koniec dobrych wieści dla berlińskiego clubbingu. Wraz z informacją o 30 milionach dotacji, Berlin’s Clubcomission poinformowała, że podczas kwarantanny udało im się zebrać 370 000 euro, które przeznaczone zostanie dla klubów. Pieniądze pochodzą z darowizn wpłacanych przy okazji zrzutek i streamów. Jak mówi rzeczniczka prasowa organizacji:

Darowizny wciąż się przydają. Dzięki nim możemy zająć się trudnymi sprawami i klubami, które wciąż zatrudniają mini-pośredników, którzy nie są brani pod uwagę w chwili obecnej.

Może najwyższy czas, żeby polskie kluby przy okazji zatroszczyły się wreszcie o swoje ciało reprezentujące ich interesy? W końcu mówimy o niezwykle prężnie rozwijającej się w ostatnich latach gałęzi gospodarki. Co weekend kluby przynoszą spore dochody dla budżetu skarbu państwa a ich popularność w mojej opinii jest porównywalna, jeśli nie większa, od wielu innych placówek kulturalnych…


Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →