Apple kupiło startup AI, specjalizujący się w automatycznym doborze muzyki pod rytm serca użytkownika

Fot. Materiały promocyjne
News
Apple Music - muzyka idealna pod nastrój

AI Music twierdzi, że jest w stanie stworzyć technologię, dzięki której utwory muzyczne z playlist oraz z komercyjnych reklam będą automatycznie dobierane dla nas pod kątem naszego aktualnego samopoczucia.  

AI Music – muzyczna aplikacja przyszłości

Startup AI nazywający się AI Music specjalizuje się w tworzeniu „royalty-free adaptive music” dla marek i klientów indywidualnych. Teraz firma ta została kupiona przez Apple. Zgodnie z raportem przedstawionym przez Bloomberg, przejęcie było w toku od kilku tygodni. Startup zajmuje się tworzeniem technologii, która pozwala zmieniać i dostosować muzykę dla różnych klientów komercyjnych przy użyciu dźwięków royalty-free. AI Music twierdzi, że może dopasować dźwięki zgodnie z biciem serca słuchacza, pozwalając wybrać markom odpowiednie podejście do klienta w oparciu o jego potencjalny nastrój.

Fot. AI Music

Apple Music – muzyka idealna pod nastrój

Na stronie internetowej AI Music, możemy przeczytać również, że technologia inteligentnego doboru muzyki pozwoli rozbudować nowe funkcje dla Apple Watch. Apple będzie w stanie w ten sposób np. stworzyć muzyczne royalty-free do ćwiczeń, które kontekstowo zmieni się wraz z intensywnością treningu. Odczyty serca pozwolą również generować playlisty użytkowników trafiające idealnie w ich nastrój.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ta sama piosenka w różnych wersjach może posłużyć ci o różnych porach dnia. Rano możesz mieć ochotę na nią w wersji akustycznej, a wieczorem w wersji deep-house. Nasza technologia to wyczuje i zaproponuje ci najbardziej odpowiedni kawałek

– tłumaczy przedstawiciel AI Music.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →