Annie Mac w trosce o sen klubowiczów. Oto nowy cykl imprez, które kończą się… o północy

fot. Samantha Gades/Unsplash
News
Annie Mac

Scena klubowa z pewnością nie została stworzona z myślą o miłośnikach spania. Jednak Annie Mac występuje z inicjatywą zmiany tego porządku. Najnowsze wydarzenie słynnej prezenterki radia BBC, nagradzanej pisarki i DJ-ki pozwoli ci w pełni wykorzystać weekend.

Jesteś umówiona jutro rano na śniadanie? Chcesz wyjść z żoną na imprezę, ale nie możecie zostawiać dzieci na całą noc? A może zwyczajnie lubisz się wyspać? Annie Mac zaprasza na imprezę dedykowaną tym, którzy cenią sobie zdrowe osiem godzin snu. Wydarzenie Before Midnight odbędzie się już w maju w londyńskim Islington Assembly Hall.

Nowy projekt Annie Mac

Annie Macmanus, znana szerzej jako Annie Mac, jest irlandzką pisarką i DJ-ką. Prowadzi również audycje Future Sounds czy Radio 1’s Dance Party dla programu pierwszego Radia BBC. Tam mogliście ją również usłyszeć we współprowadzonej z Nickiem Grimshawem audycji BBC Switch. Mac jest też odpowiedzialna za podcast Changes, w którym rozmawia z artystami i artystkami na temat zmian, jakie ukształtowały ich życie i twórczość. Natomiast jej opublikowana w zeszłym roku książka Mother Mother trafiła na listę bestsellerów Sunday Times.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Irlandzka DJ-ka jest również główną kuratorką festiwalu Annie Mac Presents: Lost and Found. Ten rokrocznie przyciąga na Maltę tłumy uczestników. W trakcie AMP w lokalach na wybrzeżu wyspy organizowane są najróżniejsze wydarzenia z wykonawcami z całego spektrum gatunków muzycznych. Te dostępne są zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia, z myślą o uczestnikach, którzy wolą kończyć imprezę w okolicach północy.

W tym duchu powstał również najnowszy projekt MacBefore Midnight.

Przed Północą

Intencją, z jaką powstał najnowszy event pod kuratelą Mac, jest zapewnienie atrakcji dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na nieprzespaną noc. Niezależnie czy twój tydzień pracy ma siedem dni, czy zwyczajnie nie chcesz psuć sobie z trudem wypracowanego cyklu dnia i nocy, wcześniejsze otwarcie bramek na pewno znajdzie swoich entuzjastów.

Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem podekscytowana. Wiem, że jest zapotrzebowanie na takie eventy. Dostałam tak wiele wiadomości od osób, które dorastały razem ze mną i słuchały mnie w radiu w każdy piątkowy wieczór. Mówiliście, że uwielbiacie klubowe doświadczenia, ale nie chcecie czekać do pierwszej w nocy, żeby zobaczyć, jak gram. Rozumiem, że musicie być szybcy i sprawni w weekendy, i że często nie możecie sobie pozwolić na nieprzespane noce.

– mówiła o evencie Annie Mac.

Wydarzenie pod hasłem „tańcz, aż zegar wybije północ” odbędzie się już w maju, w londyńskiej Islington Assembly Hall. Sprzedaż biletów na Before Midnight rozpocznie się już 7 kwietnia. W trakcie wydarzenia oprócz Annie usłyszycie również Melle Brown – koleżankę po fachu Mac, prowadzącą audycję w radiu Reprezent.

Zdrowo nie znaczy słabo

Imprezy nie powinny odbywać się kosztem naszego zdrowia. Jednak jak zauważa Annie, środowisko klubowe nie jest zaprojektowane z myślą o ludziach, którzy potrzebują snu. Ich wypracowywany regularnym wstawaniem o siódmej tryb dnia i nocy jest rujnowany tylko dlatego, że ulubiony wykonawca zaczyna grać o trzeciej w nocy.

Before Midnight to dla mnie szansa na granie długich setów DJ-skich ze wszystkimi moimi ulubionymi płytami, które wywołują taką radość. Jest to również szansa, abyście mogli doświadczyć całej zabawy, euforii i dzikiej wolności, której potrzebujecie. Równocześnie nadal będziecie mogli się porządnie wyspać.

Pomysł Mac wyraźnie wpisuje się w kiełkujący obecnie nurt zdrowego i świadomego imprezowania. Z podobną koncepcją występują organizatorzy trzeźwych imprez, które również odbywają się raczej o wcześniejszych, niekiedy nawet porannych godzinach. Choć Before Midnight nie deklaruje takich założeń, wcześniejsze imprezy z pewnością wpłyną również na spożycie różnego rodzaju substancji przez ich uczestników i uczestniczki. Nie będziemy zmuszeni wytrzymać w klubie do godzin porannych, więc nie będziemy potrzebować takiej stymulacji.

Pomysł na wcześniejsze otwarcie bramek nie dotyczy jednak tylko kwestii zdrowotnych. Miłośnicy spania i zabiegani pracownicy na kilka etatów mogą czuć się obecnie dyskryminowani przez scenę klubową. Są oni bowiem zmuszeni wytrzymywać do wczesnych godzin porannych w oczekiwaniu na ulubionego wykonawcę. Tego problemu nie mają fani innych gatunków muzyki.

Powinniśmy mieć dostęp do DJ-ów o wcześniejszej porze. Na takiej samej zasadzie, na jakiej działają koncerty zespołów czy innych artystów muzycznych.

Możliwe, że nadchodząca impreza będzie początkiem dłuższego cyklu. Mac zapewniła, że jeżeli Before Midnight okaże się sukcesem, będziemy mogli liczyć na powtórkę.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →