Powstała nowa książka o zdrowiu psychicznym w trasie koncertowej

fot. Noah Silliman / Unsplash + Tamsin Embleton
Kultura News
touring

Tematyka zdrowia psychicznego w dzisiejszych czasach jest jednym z największych i najważniejszych problemów, którego nie można bagatelizować, dlatego bardzo istotna jest świadomość i wiedza (ale nie byle jaka!) z tym związana. W Wielkiej Brytanii zostanie wydana książka przyglądająca się wpływowi tras koncertowych na zdrowie psychiczne muzyków. Znajdziemy w niej również porady ekspertów i znanych artystów.

Trasa koncertowa, a zdrowie psychiczne

Nowa książka Touring and Mental Health: The Music Industry Manual została napisana przez Tamsina Embletona – psychoterapeutę i byłego bookera, oraz współzałożyciela Music Industry Therapist Collective, który tworzy warsztaty i prowadzi badania nad zdrowiem psychicznym w branży muzycznej. Jako kolektyw ekspertów zajmują się również kwestiami związanymi z trasami koncertowymi, a także problemami z jakimi zmierzają się współcześni artyści: niepewnością i zmianami w karierze, presją na dobre wyniki, sukces i jego utrzymanie itp.

Przemysł muzyczny jest domem dla wielu wrażliwych ludzi, których pociąga poczucie wspólnoty, a także oczyszczenie, jakie może zapewnić muzyka – uważa organizacja

Zawierający ponad 600 stron poradnik stara się omówić różne problemy psychologiczne, które mogą wystąpić podczas trasy koncertowej, w tym rozmaite uzależnienia, lęki przed występami, dynamikę grupy, problemy w relacjach i nie tylko. W książce znajdziemy porady oraz wiedzę ekspercką, w tym opinie psychoterapeutów, trenerów wydajności, dietetyków, ekspertów ds. zdrowia seksualnego, a także wypowiedzi artystów jak: Nile Rodgers, Four Tet, czy perkusisty zespołu RadioheadPhilipa Selway’a.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szkoda, że nie mieliśmy tej książki kiedy zaczęliśmy koncertować… Powinna to być pierwsza rzecz, którą wszyscy pakujemy, kiedy wyruszamy w trasę – powiedział Philip Selway portalowi JamBase

Radiohead – Meeting people is easy – kompilacja smutnych momentów z trasy

Touring and Mental Health: The Music Industry Manual ma ukazać się w marcu tego roku. Na ten moment publikację można zamówić w przedsprzedaży na Amazon.

Koniecznie przeczytaj: Psycholog Martyna Trzepizur na temat depresji: „Depresja to nie choroba? Depresja jest chorobą” [wywiad]

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →