Animalia, czyli świat zwierząt tematem przewodnim Burning Man 2023

Fot. Matt Emmi
News
Burning Man 2023

Pustynia Black Rock w północnej Nevadzie przyszłego lata zamieni się w krainę zwierząt. Wszystko za sprawą Animalii, tematu przewodniego edycji Burning Man 2023.

Przywołując na myśl projekt Burning Man, przed oczami jawią nam się monumentalne konstrukcje, tysiące ludzi na rowerach czy palące się Temple. Amerykański festiwal to ikoniczne wydarzenie, które muzykę w całym swoim harmonogramie traktuje jako dodatek jeden z wielu do wywołującej ciarki całości. Setki wydarzeń dziennie, do tego wyjątkowa jak nigdzie indziej atmosfera budują markę projektu jedynego w swoim rodzaju. Stanowiące o jego sile aspekty idą w parze z coroczną zmianą tematyki eventu, bez którego trudno wyobrazić sobie kolejne edycje. Kurz po BM2022 ledwo co opadł, a jeszcze w tym roku poznaliśmy temat przewodni przyszłorocznego Burning Mana.

Czytaj również: Polscy architekci z własnym projektem na Burning Man [wywiad]

Burning Man kocha zwierzęta

Ogłoszonym parę dni temu na stronie Burning Man Journal motywem będzie Animalia, czyli świętowanie świata zwierząt i ludzkiej obecności w egzystującej. Kolejna edycja imprez skupi się na „ogarnięciu faktu, że jako ludzkość żyjemy w świecie, który jest większy od nas, i uznaniu, że jesteśmy częścią systemu, a nie jego panami”. Organizatorzy we wpisie poruszają wiele kwestii, w tym dotyczących m.in. mitycznych stworów pokroju Wielkiej Stopy, Yeti, czy potwora z Loch Ness i ich domniemanego istnienia w świecie rzeczywistym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pustynia Black Rock może na pierwszy rzut oka wydawać się pozbawiona życia – oczywiście poza głupimi ludźmi, którzy każdego lata budują tam miasto – ale to dalekie od prawdy. Animalia bada ciekawe konstrukcje umysłowe, które pozwalają nam wierzyć, że wyobrażone zwierzęta są prawdziwe, prawdziwe zwierzęta są wyobrażone, i że w jakiś sposób, pomimo wszystkich dowodów przeciwnych, ludzkość nie jest częścią królestwa zwierząt. Dlaczego więc tak wielu z nas żyje w świecie make-believe, w którym ludzie są w jakiś sposób oddzieleni od reszty zwierząt w zoo i czują się od nich lepsi?

– brzmi fragment opisu Animalii.
Animalia, Burning Man 2023
Fot. Burning Man

Burning Man 2023 odbędzie się 27 sierpnia do 4 września jak co roku w Black Rock. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 80 tysięcy uczestników.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →