2021 w muzyce drum’n’bass. Selekcja Muno.pl

fot. materiały prasowe
Artykuł

Wzorem lat ubiegłych, oprócz podsumowań w formach artykułów, zdecydowaliśmy się na coś więcej. Przygotowując się do końca roku, a tym samym sylwestrowej nocy, sprawdziliśmy, co w trawie piszczało w poszczególnych, wiodących gatunkach muzyki elektronicznej. Czas na drum'n'bass! Sprawdźcie naszą selekcję.

Weterani nie składają broni

Nie oszukujmy się – przez falę popularności techno oraz house, gatunek drum’n’bass nie jest w ostatnim czasie obiektem szczególnego zainteresowania mediów. Muzyka ta jakby… zatrzymała się w czasie, będąc dla wielu słuchaczy nostalgiczną podróżą do przełomu jej złotych lat 00. i 10. SubFocus, S.P.Y., Spor, HighContrast, Camo&Cooked, Noisia, Netsky, Wilkinson, DJ Hazard – to uznani reprezentanci gatunku, którzy wciąż tworzą ciekawe kawałki, a ich klasyczne utwory z chęcią są remiksowane przez nowych producentów. Na playliście znajdziecie między innymi parę rarytasów w nowych aranżacjach! W świeżych produkcjach często mamy nawiązania do kultury brazylijskiej oraz latynoskiej – przez wokal oraz bujnie wykorzystane elementy instrumentarium.

Drum’n’bass to idealna alternatywa do dominującej muzyki klubowej – mam wrażenie, że w ostatnich latach to właśnie słuchacze zmęczeni obecną modą oraz zauroczeni między innymi neuropunkowymi ściankami od Noisia czy też piosenkami Pendulum z gier komputerowych są nową siłą napędową dla egzystowania drum’n’bassu. Być może wkrótce znów nadejdą dobre lata dla tego gatunku?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drum’n’Bass 2021 – sprawdź playlistę od Muno.pl na Spotify

Ostatnie dni to pasmo naszych kolejnych zestawień za ubiegły rok, jednak „tylko” w formie pisemnej. My, jak dobrze wiecie, nie lubimy zamykać się na pozostałe formy, stąd pomysł na powstanie playlisty Drum’n’Bass – Muno.pl. Muzyczny dorobek za rok 2021 możecie od teraz słuchać na naszym profilu na Spotify. No to hop!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →