Najlepsze sety progressive house cz. 1 – klasyka

muno.pl
Artykuł News
Najlepsze sety progressive house cz. 1 – klasyka

Zapraszamy Was na dwuczęściową podróż, w której przyjrzymy się sylwetkom producentów i didżejów reprezentujących progressive house oraz posłuchamy ich najlepszych występów. W pierwszej części cofniemy się do przełomu wieków, czyli złotych lat omawianego gatunku. Drugą część artykułu prezentującą czasy współczesne znajdziecie tutaj. Zestawienie przygotował dla nas specjalnie Adam Gorczyca – sprawdźcie sami!

Sasha & John Digweed – Renaissance

Absolutny must have/hear dla każdego fana muzyczki elektronicznej! Renaissance to jeden z najlepszych albumów w historii muzyki klubowej. Ikoniczny i przełomowy zarówno dla fanów, jak i dla samego gatunku, ponieważ premierę miał w roku 1994, czyli w czasie, gdy termin progressive house jeszcze nie istniał jako oddzielny styl muzyczny. Wydawnictwo zostało docenione przez branżowe media i zapisało się na zawsze w historii jako fundament nowego podgatunku muzyki elektronicznej, który miał wkrótce zawojować świat.

Sasha & John Digweed – Miami Delta Heavy

Kolejna pozycja obowiązkowa na liście i ponownie oni! Na początku XXI wieku to Sasha z Digweedem co roku okupowali czołowe miejsca zestawień DJ Mag Top 100 DJs. Duet ten wówczas grywał na największych scenach świata. Nagrania z występów Delta Heavy Tour, a także dokument z tej trasy idealnie obrazują złote lata progressive house’u. Cudowna podróż w przeszłość!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Angelo Mike – White 1


Ikoniczny set Jarka Czechowskiego z 2001 roku nadal przechodzi próbę czasu. Perfekcyjna selekcja i sztuka miksowania nie pozostawiają wątpliwości, dlaczego Jarek, znany szerszej publiczności pod aliasem Angelo Mike, był i jest absolutnym top na polskiej scenie.

Lemon 8 – Live Nightown Partynight


Mix dla Radia 538 autorstwa holenderskiego didżeja i producenta, Harry’ego Lemona, nagrany w 2002 roku prezentuje kapitalną selekcję mroczniejszych i mocniejszych utworów progressive z początku XXI wieku.

Digweed – Essential mix 2005


Występ Digweeda z Global Gathering 2005 można określić jednym słowem – petarda! Niesamowita selekcja i energia uczyniła ten mix jednym z najlepszych roku.

Anthony Pappa – Resolutions


Artysta jest ikoną australijskiej sceny elektronicznej. Album Resolutions dzięki swojej kapitalnej selekcji wpisał się do historii jako jeden z najlepszych składaków reprezentujących gatunek.

Hernan Cattaneo – Live Moonpark Buenos Aires 2003


Jak mogliście się dowiedzieć z tekstu powyżej, powszechnie gatunek progressive house kojarzono z przedstawicielami brytyjskiej sceny – Sachą oraz Digweedem. Do panteonu sław reprezentujących gatunek dołączył również pochodzący z dalekiej Argentyny Hernan Cattaneo. Jego set z 2003 roku nagrany w Buenos Aires to korelacja progressive house’u z szeroką gamą elementów muzyki latynoskiej. Czyste szaleństwo!

Matthew Dekay – Essential mix 2004


W tym miksie jeden z czołowych producentów melodyjnego progressive house’u zawarł kilka największych bangerów definiujących jego unikalny styl. Być może nie jest to propozycja, która tak ładnie się zestarzała jak wyżej wymienione, ale jest znakiem czasu definiującym przemiany w muzyce klubowej lat 00.

G-Pal contra Anna Maria X – B2B Sessions

Grek G-Pal na albumie z 2005 roku, który nagrał wraz z Anną Marią X (będąca również na wokalu) prezentuje swoją unikalną selekcję wraz z autorskimi produkcjami – jest lekko, tribalowo i psychodeliczne.
Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →