OPEN’ER FESTIVAL 2023

OPEN’ER FESTIVAL 2023

Lokalizacja

Gdynia - Kosakowo

Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo, Polska

Open’er Festival – festiwal muzyczny odbywający się na terenie Gdyni oraz gminy Kosakowo od roku 2003. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w Warszawie w 2002 jako Open Air Festival. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art. Festiwal ten to największa tego typu inicjatywa w naszym kraju, gdzie można spotkać i usłyszeć największegwiazdy światowego formatu. Co roku ponad 100 tysięcy fanów muzyki spotyka się na lotnisku w Gdyni-Kosakowie, aby celebrować szeroki przekrój gatunków muzycznych.

OPEN’ER FESTIVAL 2023 - najważniejsze informacje

Open’er 2023 odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipiec w Gdyni.

Pierwsza, jednodniowa edycja odbyła się w Warszawie na torze Stegny, kolejne (2003–2005) na gdyńskim skwerze Kościuszki. W 2004 roku festiwal trwał dwa dni. W 2006 r. skwer Kościuszki zaczął robić się zbyt ciasny, więc festiwal został przeniesiony na lotnisko Babie Doły – Kosakowo (obecnie lotnisko Gdynia-Kosakowo). Organizatorzy wydłużyli także festiwal do trzech dni. W 2005 r. dla 25 tysięcy festiwalowiczów zagrali m.in. Snoop Dogg, Faithless, Fatboy Slim, Lauryn Hill, The White Stripes i Underworld.

Open’er powróci do Gdyni na przełomie czerwca i lipca w terminie 28.06 – 1.07. Daty te oczywiście nie są dla nikogo zaskoczeniem – Open’er trzyma się swojej długoletniej tradycji organizowania festiwalu zahaczając pierwszy weekend lipca. Termin ten wiąże się z najgorętszym okresem sezonu festiwalowego, dzięki czemu może liczyć na ściągnięcie największych artystów i zespołów, jednocześnie jednak mając sporą konkurencję na rynku.

Znane są również ceny na tegoroczną edycję Open’era. Bilet jednodniowy kosztuje 449zł, karnet weekendowy to wydatek rzędu 529zł. Najpopularniejszy rodzaj biletów, czyli karnet na całą imprezę w pierwszej puli kosztuje 949zł. Trzeba pamiętać, że ceny wejściówek z czasem będą ulegały zmianie i z każdą pulą będą kosztować coraz więcej.

Na Open’erze jak zawsze można liczyć na nazwiska ze ścisłej światowej czołówki w połączeniu z najciekawszymi przebijającymi się właśnie artystami. Open’er lubi zaskoczyć – festiwal obok headlinerów zestawia wschodzące gwiazdy, o których z pewnością za chwilę będzie bardzo głośno. Festiwal od kilku lat stawia także mocno na muzykę elektroniczną, dedykując jej w całości jedną ze scen.

 

OPEN’ER FESTIVAL 2023 - line-up

LIZZO
LIL NAS X
CHRISTINE AND THE QUEENS
ONERUPUBLIC
LOS BITCHOS
MACHINE GUN KELLY
NOTHING BUT THIEVES
TOUCHE AMORE
ARCTIC MONKEYS
LOVEJOY
QUEENS OF THE STONE AGE
THUNDERCAT
KENDRICK LAMAR
DESTROY LONELY
GIRL IN RED
SYLVAN ESSO

 

OPEN’ER FESTIVAL 2023 - wywiady

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →