Wyciekły szczegóły konferencji Depeche Mode. Będzie nowy album i trasa koncertowa!

Fot. Rolling Stone
News
Depeche Mode - kiedy premiera nowej płyty?żywi

Dave Gahan i Martin Gore kilka dni temu zapowiedzieli konferencję prasową dotyczącą dalszej działalności Depeche Mode. Jakby emocji związanych z tym faktem było mało, to w poniedziałkowe popołudnie pojawiły się w Internecie pierwsze nieoficjalne informacje związane z - nazwijmy to - dobrymi wieściami.

Depeche Mode wiecznie żywi

To zdecydowanie nie jest łatwy rok dla Depeche Mode i wszystkich fanów tego jedynego w swoim rodzaju zespołu. 26 maja niespodziewanie odszedł jeden z założycieli i fundamentów grupy, Andy Fletcher. Stało się to w momencie, kiedy DM pracowali nad nowym albumem. Wszyscy zaczęli zastanawiać się, czy Dave Gahan i Martin Gore dokończą nagrania jako duet, czy pomimo straty kompana dalej będą działać jako Depeche Mode.

Wszystkie wątpliwości oficjalnie zostały rozwiane 15 sierpnia, kiedy w social mediach zespołu pojawiło się zdjęcie mówiące więcej niż tysiąc słów. Przedstawiało ono muzyków w studiu nagraniowym i dopełnione zostało odpowiednim komentarzem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wielbiciele DM czekali na dalsze wieści od swoich ulubieńców. Pod koniec września również w mediach społecznościowych pojawiła się grafika z napisem „4 października„. Tajemnicza data okazała się ogłoszoną na ten czas konferencją prasową, która ma odbyć się tego dnia o godz. 13:30 w Berlinie.

Na niecałe 24 godziny przed ekscytującym wydarzeniem w Internecie zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki dotyczące konferencji. Wiele wskazuje na to, że pochodzą on ze sprawdzonych źródeł. Pierwszy napisał o nich serwis The Clash.

Płyta, trasa, Polska

Jak się okazuje, Dave oraz Martin, w asyście przedstawicieli Live Nation, mają ogłosić datę wydania nowego albumu, a także światową trasę koncertową. Miałaby ona rozpocząć się w 2023 roku. Gdzie i kiedy dokładnie – nie wiadomo. W zestawieniu państw, które mają odwiedzić „Depesze„, znalazła się Polska. Koncert miałby odbyć się podobno w lipcu w Warszawie.

Wyciekły szczegóły konferencji Depeche Mode. Będzie nowy album i trasa koncertowa!
fot. Ticketbande

Jeśli zaś idzie o nową płytę, to ma ona nosić tytuł The Memento Mori, a jej premierę wyznaczono ponoć na połowę przyszłego roku. Ujawniono ponadto plakat promujący The Memento Mori Tour 2023. Jego autentyczność także nie została potwierdzona.

Wyciekły szczegóły konferencji Depeche Mode. Będzie nowy album i trasa koncertowa!
fot. Depeche Mode Sk

Jakie plany na jutro? Bo my o 13:30 odpalamy berlińską konferencję. Transmitowana na żywo na kanałach Depeche Mode na samą myśl przyprawia o szybsze bicie serc. Czy przecieki na temat powrotu DM będą miały przełożenie w rzeczywistości? Oby!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →