Współzałożyciel Bronski Beat nie żyje. Miał 61 lat

fot. Bronski Beat / Facebook
News
Steve Bronski

Smutne wieści z Wysp Brytyjskich. W wieku 61 lat zmarł Steve Bronski - współzałożyciel i klawiszowiec legendarnej synth-popowej grupy Bronski Beat - poinformowało BBC.

Pochodzący z Glasgow muzyk urodził się jako Steve Forrest. W 1983 roku wraz z wokalistą Jimmym Somervillem oraz Larrym Steinbachkiem, założył Bronski Beat.  Trio poznało się na planie filmu dokumentalnego „Kadr młodych. Zemsta nastoletnich zboczeńców”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bronski Beat i hymn społeczności LGBT

Ich debiutancki singiel Smalltown Boy do dziś jest klasykiem synth-popu i jednym z najważniejszych utworów reprezentujących społeczność LGBT. Zespół opowiedział w nim historię młodego geja opuszczającego swoje rodzinne miasto.

W tym czasie byliśmy zaledwie trzema gejami, którzy założyli zespół – nie czuliśmy się częścią żadnego konkretnego ruchu. Oczywiście, wiele lat później okazało się, że jest więcej gejów. artystów, niż ludzie mogą wiedzieć

– powiedział Steve Bronski The Guardian w 2018 roku.

Bronski Beat – Smalltown Boy

Bronski Beat. Kariera po rozpadzie

Wokalista Jimi Sommerville niedługo po komercyjnym sukcesie odszedł z zespołu, by utworzyć swój nowy zespół The Communards, ale Bronski Beat kontynuowało działalność – później ponownie docierali na czołowe miejsca brytyjskich list przebojów.

Przykro mi, że Steve umarł. Był utalentowanym i bardzo melodyjnym człowiekiem. Praca z nim nad piosenkami i jedną piosenką, która zmieniła nasze życie i dotknęła tak wielu innych, była zabawnym i ekscytującym czasem

– skomentował Jimmy Somerville, były wokalista Bronski Beat.

Steve Bronski – ten ostatni

Przyjaciółka Brońskiego, Josephine Samuel, powiedziała BBC News, że był „delikatnym, miłym i utalentowanym człowiekiem”.

Po śmierci Steinbacheka w 2017, Steve Bronski był ostatnim członkiem zespołu z oryginalnego składu. Jego ostatni album The Age of Reason opublikowano w 2017 roku, po 22 latach wydawniczej przerwy. Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →