W Holandii ruszy pierwszy na świecie sklep z ecstasy… tak jakby

Fot. Inbox.com
News
Do sklepu po ecstasy

Otwarty w tym tygodniu w Utrechcie The Ecstasy Shop ma działać do września.

Do sklepu po ecstasy

W piątek, 15 lipca w holenderskiej metropolii Utrechcie zostanie otwarty pierwszy na świecie „punkt sprzedaży” ecstasy. Miejscówka będzie nosić nazwę De XTC Winkel – lub z angielska The Ecstasy Shop. Jako że „pigułki” są w Holandii nielegalne, to możecie się domyślić, że nie będziemy mieli do czynienia z prawdziwym sklepem, a z „interaktywnym muzeum” prezentującym wyobrażenie o tym, jak sklep z ecstasy mógłby funkcjonować np. w przyszłości, w której narkotyk jest dozwolony.

Załóżmy, że rząd reguluje sprzedaż ecstasy. Jak to wygląda? Czy każdy może ją kupić gdziekolwiek? A może wolałbyś limit wiekowy i ścisły nadzór? Ty decydujesz! Przyjdź do sklepu z ecstasy i przetestuj to

– czytamy na stronie internetowej De XTC Winkel.

Holandia przetrze szlaki?

„Sklep” ma również nadzieję zaangażować interesariuszy i otworzyć szeroką dyskusję na temat potencjału regulacji narkotyków w Holandii. Będzie też przekazywał informacje na temat potencjalnej usługi rządzącym i dążył do udowodnienia politykom zdolności tego typu placówek do wspomagania redukcji szkód zażywania narkotyków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Konfiguracja przedstawia trzy różne modele tego, jak może funkcjonować detaliczne MDMA. Niskoprogowy model sprzedaży detalicznej w klubie nocnym. 2. Dokładniej regulowany model sprzedaży typu aptecznego. 3. Model „inteligentnego sklepu”. Tutaj mamy połączenie punktu 2 i 3

– komentuje Steve Rolles, starszy analityk Transform Drug Policy Foundation.

Bilety na wizytę w De XTC Winkel – który znajduje się przy ulicy Vinkenburgstraat 1-3 w Utrechcie – dostępne są w cenie 10 euro lub 8 euro dla studentów. Więcej w temacie możecie przeczytać pod tym adresem.

Ecstasy - brać czy nie brać?
Fot. Pixabay.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →