Virtual Geisha przedstawia nową, prorównościową inicjatywę

Eventpromo

Warsztaty Oramics "Safer space", panel dyskusyjny o sytuacji kobiet na klubowej scenie, kino plenerowe i pro-equality party w krakowskim BALu.

Już w ten weekend w krakowskim BALu odbędą się wydarzenia pod hasłem The Witch is Electric: pro-equality party. Inicjatywa zrodziła się z niezadowolenia obecną sytuacją kobiet i mniejszości w życiu społecznym jednej z krakowskich didżejek. Virtual Geisha wraz z jedną szefową BALu, Magdą Wasińską, zaprezentują trzy wydarzenia poruszających ten problem. Pierwsze z nich nadchodzi w ten weekend. Sprawdźcie poniżej, co Was czeka w sobotę, 10 sierpnia.

This Witch is Electric

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Warsztat Oramics: „Safer space” w środowisku klubowym

Bezpieczna przestrzeń to pojęcie oznaczające miejsce, gdzie osoby będące częścią grup marginalizowanych nie czują się oceniane lub zagrożone. Kluby i festiwale na całym świecie dostosowują swoje lokale i szkolą pracowników po to, aby tworzyć miejsca szczycące się różnorodnością i bezpieczeństwem. Kolektyw Oramics, reprezentujący kobiety, społeczność LGBTQIA oraz osoby niebinarne na scenie muzyki elektronicznej, zajmuje się również pracą nad bezpieczniejszą przestrzenią na wielu płaszczyznach sceny klubowej.

Warsztaty będą szansą na wymianę doświadczeń w zakresie zmiany klubowych przestrzeni na bezpieczniejsze. Omawiane będą przykłady i strategie podjęte przez różne lokale (informacja publiczna, szkolenie pracowników). Rozmowa będzie dotyczyć także przywilejów większości i o tym, jak komunikować się z osobami poszkodowanymi, jak stworzyć bardziej inkluzywną przestrzeń klubową.

Warsztat poprowadzi Monster DJ, didżejka z kolektywu Oramics, wcześniej prowadząca warsztaty didżejskie, od wielu lat zaangażowana w politykę równościową.

Zapisy: [email protected]
Wstęp: pay what you want
Liczba miejsc: ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Histeryczki, heretyczki, wiedźmy – panel dyskusyjny

Histeryczki? – „No, nie przesadzaj z tym molestowaniem”. Heretyczki? – „Znam go, to dobry chłopak jest”. Wiedźmy? – „Udało jej się, bo jest ładna i umie w social media”.

Panel będący zarówno rozmową o sytuacji kobiet – od molestowania, działania w obrębie polityki równościowej, przez istnienie w mediach i tworzenie własnego wizerunku, aż po wymianę osobistych doświadczeń związanych zarówno z internetowym hejtem, jak rozmową bardziej optymistyczną.

Gośćmi na panelu będą:
Zofia Krawiec, krytyczka i kuratorka sztuki
Magda Staniszewska aka m͏a͏d͏i͏k͏o͏p͏t͏a͏h, dj-ka zaangażowana w politykę równościową
Girls to the Front – dwuosobowy kolektyw zaangażowany w budowanie społeczności kobiet, osób niebinarnych, trans i queer,
Paulina Żaczek – do niedawna Creative Director klubu Szpitalna 1, od lat odpowiedzialna za PR festiwalu Unsound.

Spotkanie poprowadzi Eta Hox, didżejka, dziennikarka Radia Kraków i Off Radio Kraków.

This Witch is Electric: pro-equality party

„Jestem Wredną Kobietą” mówi Ashley Judd czytając wiersz 19-letniej Niny Donovan podczas Marszu Kobiet w Waszyngtonie i dodaje: „Nie jestem aż tak wredna jak rasizm, oszustwo, konflikt interesów, homofobia, molestowanie seksualne, transfobia, biała supremacja, mizoginia, ignorancja, białe uprzywilejowanie”.

Tak, Ashley to Wredna Kobieta. Jak wiele z nas.

BAL zaprasza WSZYSTKIE i WSZYSTKICH na imprezę o charakterze pro-equality, podczas której zagrają DJ-ki i producentki, aktywne w obrębie polityki równościowej:

Lineup: m͏a͏d͏i͏k͏o͏p͏t͏a͏h, Monster DJ, Girls to the Front, ͏Vir͏t͏u͏a͏l ͏Ge͏i͏s͏h͏a
Visuals: Dzika Róża VJ

Dodatkowo odbędą się także od jutra darmowe seanse Kina Plenerowego, z takimi filmami jak The Square, Prawdziwe Męstwo czy Thelma i Louise.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie, polecamy przesłuchanie podcastu This Witch is Electric na http://off.radiokrakow.pl/Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →