Uwaga, premiera! Enigmatic prezentuje nową, świetną EPkę

W przerwie od występów, polscy artyści nie próżnują. Dziś nakładem belgijskiej wytwórni 3rd Avenue ukazała się EPka Her Eyes autorstwa jednego z najciekawszych rodzimych twórców z okolic deep house/downtempo. Posłuchajcie, co przygotował Enigmatic.


Na Her Eyes składają się jedynie trzy utwory. Już po pierwszym odsłuchu, słuchacz pozostaje z uczuciem niedosytu. Dlaczego? Bo zawartość najnowszego wydawnictwa Enigmatica rozbudza apetyty na wiele więcej. Już dziś zacieram ręce na longplay autorstwa poznańskiego muzyka.

Enigmatic z wydawnictwami m.in. w Oxhala i Otake

Autor materiału to nie tylko producent i didżej. To także rezydent poznańskiego klubu Schron oraz członek BE Kolektiv. Na swoim koncie ma wydawnictwa dla takich labeli jak Otake, NØIR, Muskox czy Ohxala Records. To właśnie nakładem portugalskiej oficyny pojawiła się ostatnia EPka artysty, Soñar.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Najnowszy materiał Enigmatica pod szyldem 3rd Avenue. Belgijska oficyna to wytwórnia-córka Sound Avenue, labelu, którego produkcje spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony takich postaci jak John Digweed czy Hernan Cattaneo.

Enigmatic. Mount Kimbie spotykają Davida Augusta

EPka Her Eyes łączy w sobie zdystansowane, niespieszne downtempo z głębokim, hipnotyzującym deep house’m. Z jednej strony Enigmatic momentami ociera się o stylistykę Mount Kimbie, Gold Pandy czy Bonobo z okresu albumu Black Sands. Powtarzające się, wkręcające do głowy sekwencje pełne są doskonale wkomponowanych w całość ozdobników.

Z drugiej strony, słuchając choćby numeru Conversations, budzą się skojarzenia z twórczością Gidge lub Davida Augusta. Gęsty, powolny bas i umiejętne budowanie atmosfery sprawiają, że EPka Enigmatica jest zarówno doskonałą ścieżką dźwiękowa domowych przyjemności, jak i interesującą propozycją do usłyszenia na żywo.

Enigmatic – Her Eyes już dostępne w sieci

Na posłuchanie Her Eyes w tych drugich okolicznościach jeszcze przyjdzie pora. Tymczasem oficjalnie dziś EPka wylądowała już w sieci. Wydawnictwo można posłuchać i zakupić za pomocą serwisu Beatport. Niebawem całość będzie dostępna na Soundcloud i innych portalach.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →