Hernan Cattaneo

Hernan Cattaneo
Progressive House Tech House Techno
Kraj:
Argentyna
Miasto:
Buenos Aires

Pierwszy kontakt z muzyką klubową Hernan zawdzięcza swojemu przyjacielowi, który to z wycieczki po USA przywiózł mu kilka płyt z Chicago Housami, między innymi: Frankie Knuckles i Inner City. Jak sam twierdzi muzyka ta odegrała ogromną rolę w jego życiu. Teraz określa swój styl mianem: deep, progressive, funky oraz tribal house.

W 1996 Hernan został rezydentem Pachy w Buenos Aires. Prowadził bardzo popularne wówczas cykle imprez Clubland. Na jego występy przychodziło tłumy fanów i sam cykl okazał się być wielkim sukcesem. Przyciągnął on takie sławy jak Sasha, John Digweed, Dave Seaman i Paul Oakenfold. Ten ostatni zaprosił Hernana do współpracy do swej wytwórni Perfecto Records oraz do wspólnego turnee po Europie i USA w latach 1997-1999.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W roku 2000 Cattaneo był już jednym z bardziej znanych i cenionych dj-ów. W 2001 magazyn Ministry wydał jeden z jego mixów zatytułowany „Funky, Deep & Tribal”. W 2002 wyprodukował hit „Deep Funk” oraz wydał swój compilation mix dla wytwórni Paula Oakenfolda zatytułowany „Perfecto Presents South America”. Także w tym samym roku wygrał konkurs Pacha Ibiza Awards w kategorii: „Best Newcomer DJ”. Od tego czasu nastąpiła lawina bookingów niemalże na wszystkich kontynentach, która sięgała nawet 200 rocznie. Lata 2004 i 2005 to era compilation mixów: Renaissance
Master’s Series Volume One oraz the Renaissance Master’s Series Volume
2.

Cattaneo jest niczym guru dla dj-ów i producentów z Południowej Ameryki. Miał on także wielki wpływ na kariery: Oliverio, MOS, Deep Mariano oraz Martín García.

DJ Chart | Hernan Cattaneo | 10.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Boards Of Canada Aquarius (Version 3)
2 Chaim Blue Shadow (Slow Dance Mix)
3 Guy J Dizzy Moments (Am Mix)
4 Damabiah Irminsul, le pilier du Monde (2014 Edit)
5 Hernan Cattaneo, Soundexile Rapideye (Original Mix)
6 Hakimonu, Roi Okev Changes (Original Mix)
7 Sahar Z, Guy Mantzur Patterns (Guy Mantzur's 2014 Mix)
8 Hernan Cattaneo, Soundexile Parallax (Original Mix)
9 Hernan Cattaneo, Guy Mantzur Imaginarium (Original Mix)
10 James Teej Feat. Richie Hennessey Disclosure (Simon Vuarambon Remix)
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →