Tricky wraca do Polski i wydaje singiel z nadchodzącej EPki

News
Tricky

Do Polski powraca jeden z najważniejszych muzyków naszych czasów. Jego nadchodzące występy to niezwykle dobra wiadomość dla świata elektroniki. Tricky zagra w Polsce trzy koncerty.

Tricky – najcięższe lata w karierze

Ostatni rok to jeden z najcięższych okresów w życiu pochodzącego z Bristolu muzyka. Tricky nie raz dzielił się ze słuchaczami swoją przerażającą historią. Trudne dzieciństwo, bieda, uzależnienie od narkotyków, problemy z udźwignięciem sławy, a wreszcie – śmierć córki w maju zeszłego roku.

Tricky – Hell Is Round The Corner

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jeżeli jesteście zainteresowani meandrami historii życiowej Adriana Thawsa, polecam lekturę wydanej w zeszłym roku biografii artysty pt. Hell Is Round The Corner. Ostrzegam – to naprawdę mocna pozycja. Po jej przeczytaniu żywię głębokie przekonanie, że na świecie nie ma wielu ludzi, którzy potrafiliby podnieść się po tak wstrząsających przeżyciach. A co dopiero zacząć tworzyć nową muzykę i koncertować.

Tricky. Nowa EPka – 20,20

Tricky nie poddał się, a swój smutek przekuwa w dźwięki, czego wyrazem będzie najnowsza EPka. 20,20 – taki tytuł nosi nowe dziecko byłego członka Massive Attack, które ukaże się już niedługo, bo w marcu. To właśnie z niej pochodzi opublikowany wczoraj singiel. Lonely Dancer powstał we współpracy z polska artystką Aniką. Znana z kooperacji z duetem Syny wokalistka urzeka i nadaje utworowi niezwykle emocjonalnego charakteru.

Tricky – Lonely Dancer feat. Anika

Na najnowszym wydawnictwie nie zabraknie innych polskich akcentów. Obok Aniki usłyszymy pochodzącą z Krakowa Martę Złakowską, która od jakiegoś czasu stanowi filar zespołu angielskiego muzyka. Jej talent mogliśmy podziwiać już w kawałku Makes Me Wonder. Więcej na temat numeru pisaliśmy tutaj.

Tricky – Makes Me Wonder feat. Marta

Dla mnie Tricky to artysta, który potrafi poruszyć najczulsze struny serc swoich słuchaczy. Emocjonalność, która bije z jego mrocznej twórczości, stanowi już nie tyle znak rozpoznawczy jego muzyki. W pewny sposób staje się ikoniczna sama w sobie. Myśląc „Tricky” często mamy na myśli określony pakiet emocjonalny – smutku, nostalgii i melancholii, w których kryje się prawdziwe piękno. Nikt nie potrafi w taki sposób powiedzieć światu, że Jezus nie umarł za jego grzechy, a chwilę później, na tym samy albumie, zaserwować słuchaczowi jedną z najpiękniejszych propozycji na wykorzystanie My Funny Valentine Cheta Baker’a jakie słyszałem.

Tricky – Somebody’s Sin

>

Tricky w Polsce – informacje

Tricky wystąpi w Polsce na trzech koncertach. 22 kwietnia pojawi się w warszawskim klubie Niebo, dzień później w krakowskim Kwadracie, a ostatni koncert odbędzie się w 24 kwietnia we wrocławskich Zaklętych Rewirach. Bilety dostępne od jutra tj. 20 lutego na stronie Biletomat.pl

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →