Tragedia w Brazylii. Legendarny klub Warung stanął w płomieniach

via facebook.com/warung
News
warung

W środę rano na kanałach społecznościowych pojawiły się niepokojące nagrania, na których najlepszy brazylijski klub z muzyką elektroniczną - Warung - stanął w płomieniach. Pożar dotknął i zniszczył poważną część najsłynniejszej miejscówki w regionie. Sprawdź szczegóły.

Warung. Brazylijska instytucja klubowa

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, że w kultowym brazylijskim lokalu Warung Beach Club wybuchł pożar. Klub, który znajduje się na wschodnim wybrzeżu Brazylii w Itajaí, Santa Catarina, obchodził pod koniec ubiegłego roku swoją 20. rocznicę istnienia. Warung rozpoczął działalność w 2002 roku i nie bez kozery uznawany jest przez najlepszych DJ-ów na świecie za jedną z najbardziej epickich przestrzeni w jakich przyszło im zagrać. Droga do epicentrum zaczyna się od plaży, po której przechodzimy wgłąb lasu atlantyckiego południowej Brazylii prosto na tamtejszy dancefloor.

via facebook.com/warung
via facebook.com/warung

Architektura w tym miejscu inspirowana jest indonezyjskimi świątyniami na wolnym powietrzu, a muzyka sprawia, że wszyscy tańczą do wschodu słońca. Główny parkiet jest wbudowany w las, podczas gdy drugi dancefloor na górnych poziomach budynku posiada taras z widokiem na wybrzeże. To zdecydowanie najważniejsza klubowa instytucja w Brazylii. W ostatnim czasie klub gościł największych artystów muzyki elektronicznej na świecie m.in. Charlotte de Witte, Four Tet, Seth Troxler, Joris Voorn i Dubfire.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Berghain bez closing setu! Poranna ewakuacja klubu

Według tamtejszej Wojskowej Straży Pożarnej nie ma rannych, natomiast pożar opanowano po około dwóch godzinach od jego wybuchu. Pomimo, iż ogień zniszczył frontowy parkiet Beach Clubu, to okoliczna roślinność i inne obszary pozostały nienaruszone. Obecnie służby prowadzą postępowanie w sprawie incydentu, nie udało się do tej pory określić przyczyny pożaru.

W obliczu tragedii jaka dotknęła Warung czujemy się mocno poruszeni słowami otuchy z waszej strony. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które pomagają nam w zaistniałej sytuacji. Wielkie ukłony dla straży pożarnej i pobliskich sąsiadów, bez których nasze ukochane miejsce zniknęłoby z mapy Brazylii. Obecnie pracujemy nad szczegółami dotyczącymi pożaru o czym będziemy was na bieżąco informowaćPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →