Tauron Nowa Muzyka Katowice – esencja muzyki i kultury, czyli atrakcje poza sceną

fot. Radosław Kaźmierczak
Eventpromo
Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice już wkrótce przemieni stołeczne miasto Śląska w polską stolicę elektroniki. Znamy już line-up wydarzenia, ale przecież muzyka to nie wszystko, co oferuje nam festiwal. Rezerwujcie sobie czas na przełomie lipca i sierpnia, żeby sprawdzić na własnej skórze, jak się bawi na tak wyczekanym evencie.

Tauron Nowa Muzyka 2021 – dobry wjazd w festiwalowe lato

Tegoroczna edycja festiwalu jest jak manna z nieba. Od podobnych wydarzeń – bo rave’y, tajne, czy też nie, do takich imprez się przecież nie umywają – stroniliśmy dobry rok. Nadszedł więc czas, że okres postu możemy nadrobić. I to z nawiązką. Tauron Nowa Muzyka 2021, jako jeden z nielicznych eventów odbędzie się w pełnej, czterodniowej formule. Odsłona online z zeszłego roku wyłącznie zaostrzyła apetyt u wszystkich zajawkowiczów Taurona, a są mocne prognozy na to, by najbliższa od A do Z wypełniła pofestiwalową pustkę. Line-up jest przecież srogi, nie brakuje w nim dużych nazwisk, gwiazd z areny międzynarodowej oraz polskich artystów. Hip-Hop, jazz, elektronika oraz muzyka w konwencji alternatywno-eksperymentalnej: na to się nastawiajcie, jadąc do Katowic. TNMK stanowi doskonałą okazję do poszerzenia swoich muzycznych horyzontów.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Festiwal w Strefie Kultury

Główna część Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w tamtejszej Strefie Kultury. To tereny dawnej kopalni „Katowice”, obecnie zagospodarowane jako różnego rodzaju instytucje kulturalne. Całkiem niedawno miałam okazję bujnąć się na wycieczkę do Katowic, więc wiem, co mówię. Jeżeli przy okazji festiwalu uda Wam się wyrwać chwilę na zwiedzenie Muzeum Śląskiego, totalnie nie pożałujecie. Tamtejsza wystawa zbierająca sztukę polską po 1945 robi genialne wrażenie, a nieco inne ukulturalnienie może być miła formą uzupełnienia muzycznych wrażeń.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

fot. Radosław Kaźmierczak

Prócz tego, podczas TNMK wszyscy chętni będą mogli wybrać się na wystawy w Rondzie Sztuki oraz WOLNO – tamtejsze ekspozycje tematycznie nawiązują do festiwalu. W Rondzie Sztuki obejrzycie „Guilty Pleasure – ukryte przyjemności w muzyce, której celem jest pokazanie prac karmiących się muzyką, ale także skupienie się na różnorodnych postawach artystycznych”, jak czytamy na Facebooku Taurona. W WOLNO natomiast odbędzie się wystawa Cover Awarts – najlepszych polskich okładek płytowych 2020.

Tauron Nowa Muzyka Katowice – 29 lipca – 1 sierpnia – bilety

Festiwal TNMK odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia w Katowicach. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Katowice.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →