Sunrise Festival 2022 – wystąpią Fatboy Slim i Faithless

Fot. Sunrise Festival
Festiwale
Fatboy Slim, Faithless

Sunrise Festival odsłania kolejne karty. Wystąpią na nim Fatboy Slim (24 lipca) i Sister Bliss z Faithless (22 lipca). Tym samym dołączają do Davida Guetty.

Gwiazdy Sunrise: Faithless

Debiutancki singiel Faithless wydany przez Cheeky Records Rollo, Salva Mea, był jednym z największych i najbardziej wpływowych utworów z house’owym beatem lat 90. Kiedy został wydany po raz pierwszy w 1995 roku, pojawił się przelotnie w sierpniu w brytyjskiej Top 30, zanim zniknął w następnym tygodniu.

Faithless

Fot. materiały prasowe

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Muzyka ma kontekst, kontekst dla Faithless znajduje się w setach DJ-skich, jest na parkiecie, na festiwalach, na żywo i istnieje również na słuchawkach, ALE… jesteśmy w zupełnie nowym świecie streamingu.

Jesteśmy zależni od strun na naszym smyczku, o których wiemy, że utrzymują żywą płytę. Nigdy nie byliśmy w stanie polegać tylko na koncertach. Chcieliśmy robić to, co chcieliśmy, nasze albumy zawsze istniały jako album, którego można słuchać na nowo

– Sister Bliss.

Jego popularność na parkietach w Wielkiej Brytanii została dobitnie potwierdzona, gdy po ponownym wydaniu w grudniu 1996 roku trafił prosto do brytyjskiej Top 10. Sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie, a jego radosny dźwięk strun pizzicato zrodził niezliczonych naśladowców, którzy również osiągnęli sukces na listach przebojów. Jednym z przykładów jest Encore Une Fois Sash!

O umiejętnościach DJ-skich Sister Bliss będziecie mogli się przekonać już 22 lipca w piątek na Sunrise 2022.

Gwiazdy Sunrise Festival: Fatboy Slim

Urodził się jako Quentin Cook 16 lipca 1963 r. w Bromley w hrabstwie Kent. Artysta znany obecnie jako Fatboy Slim wychował się w mieście Redhill w stanie Surrey jako syn konsultanta ds. ochrony środowiska prowadzącego MBE i nauczycielki.

Później studiował anglistykę, politykę i socjologię na politechnice w Brighton i zamieszkał w nadmorskim miasteczku. W 1985 roku zmienił imię na Norman i rozpoczął karierę w Caravan Of Love. Po odejściu z grupy trzy lata później zawarł krótkotrwałe małżeństwo z Philippą Watson.

Fatboy Slim

Fatboy Slim

Mój związek z muzyką to rodzaj ścieżki dźwiękowej do życia, jak w ścieżce dźwiękowej do filmu. Zdałem sobie sprawę, że tak wiele piosenek po prostu przypominało mi konkretną osobę, konkretną noc lub konkretne miejsce.

To był wyzwalacz – myślę, że zapachy i muzyka są najbardziej sugestywnymi rzeczami, które wywołują wspomnienia emocji – pamiętanie jednej nocy, w której byłem tak zakochany lub jednej nocy, w której byłem tak podekscytowany

– powiedział artysta.

Fatboy Slim feat. Bootsy Collins – Weapon of Choice (video 4k)

Norman, który później zdobył miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa za osiągnięcie największej liczby hitów UK Top 40 pod różnymi aliasami, został Fatboy Slimem. Był DJ-em w londyńskim klubie, gdzie jego kumple, Chemical Brothers, również puszczali płyty. Po tym, jak zaczęło mu brakować utworów, które sam chciał usłyszeć, zaczął tworzyć utwory w swoim domowym studiu.

Fot. Sergione Infuso

Brzmienie „big beat” Fatboya pomogło muzykowi z Brighton po raz kolejny być na szczycie brytyjskich list przebojów. Jego Better Living Through Chemistry, ukłon w stronę przyjaciół, Chemical Brothers, pomogły mu przebić się na międzynarodowej scenie w 1997 roku. Jego singiel The Rockefeller Skank z 1998 roku podbił mainstream w Stanach. „W Anglii jestem czcigodnym dziadkiem, ale w Ameryce mówią »to ten nowy, rodzący się talent«. To wszystko było całkiem zabawne”.

Na Sunrise wystąpi w niedzielę 24 lipca. Szykujcie się!

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →