Spotify robi porządek z piratami

News

Spotify rozesłał nieuczciwym użytkownikom maile z informacją, że wie, że korzystają z jego zasobów w sposób nielegalny.

W ciemnych zakątkach Internetu można znaleźć zmodyfikowane wersje klientów Spotify, które umożliwiają korzystanie za darmo z opcji zarezerwowanych wyłącznie dla użytkowników opłacających abonament. Usługodawca zdawał sobie z tego sprawę, jednak do tej pory nic z tym nie robił. Teraz, kiedy Spotify zamierza wejść na giełdę, stara się ukrócić piractwo w swoim obozie i na razie wysyła ostrzeżenie dla nieuczciwych użytkowników.
Jak donosi serwis Torrent Freak, Spotify rozesłał maile do osób korzystających ze zhackowanej wersji aplikacji z informacją, że zauważa nietypowe działanie ich kont. W związku z tym piraci powinni odinstalować zmodyfikowaną wersję i zastąpić ją oficjalną, a następnie legalnie korzystać za darmo bez bonusów, lub wykupić dostęp premium. Spotify na razie nie zamierza karać nieuczciwych użytkowników, ale jeśli dalej będą używać zhackowanej aplikacji, ich konta zostaną zawieszone.
Walka z piractwem to zapewne jedno z działań, mających na celu zmniejszenie straty firmy, która w ubiegłym roku wyniosła aż 1,5 miliarda dolarów.

Zobacz też:Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →