Sónar Lizbona ogłasza line-up. Polka wśród największych gwiazd elektroniki

Fot. nit.pt
News
Sonar Lizbona

Druga edycja portugalskiej odsłony Sónar Festival przed nami. W dniach od 31 marca do 2 kwietnia do Lizbony zjadą się największe nazwiska światowej sceny z muzyką elektroniczną. Wśród zaproszonych najgłośniejsze polskie nazwisko ostatnich lat. Sprawdź szczegóły.

Sónar wraca do Portugalii

Sónar powraca do Lizbony, aby zaprezentować technologię, kreatywność i najbardziej zaawansowaną muzykę w odnowionym i inspirującym formacie. Pomimo że jest to dopiero druga edycja portugalskiej odsłony, wydarzenie obchodzi 30-lecie istnienia od pierwszego w historii festiwalu Sónar w Barcelonie – mieście, gdzie wszystko się zaczęło.

Czytaj także: Portugalia górą. Oto czołowe postacie jednej z najciekawszych scen techno w Europie

Sónar Barcelona będzie świętować 30. edycję między 15 a 17 czerwca 2023 roku. Upamiętnione zostaną trzy dekady festiwalu jako przestrzeń do nowych odkryć, platformy dla kilku pokoleń lokalnych i międzynarodowych artystów oraz ciągłych innowacji w muzyce i kulturze elektronicznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sónar Lizbona ogłasza line-up. Polka wśród największych gwiazd elektroniki
fot. via aspiremagz.com

Dziś organizatorzy odsłaniają pierwsze 24 bookingi z zaplanowanych około 50 występów na żywo i zestawu najlepszych DJ-ów na świecie. Położony w centrum miasta Pavilhão Carlos Lopes będzie głównym miejscem wydarzenia, na którym pojawią się łącznie 4 sceny. Ze wszystkimi scenami skupionymi w tej samej przestrzeni w odległości spaceru, przyszłoroczny event zaoferuje wyjątkowe doświadczenia.

Best of Day 1 – Sonar Lisboa 2022

Podobnie jak w całej swojej historii, program Sónar 2023 obejmuje całe spektrum muzyki elektronicznej. Od znanych i uwielbianych dźwięków do bardziej nieortodoksyjnych, eksperymentalnych występów. Enric Palau, dyrektor Sónar, wyjaśnia:

Festiwal obchodzi swoją 30. rocznicę z całkowicie elektronicznym programem. Takim, który celebruje kulturę klubową, rolę DJ-a jako symbolu kulturowego naszych czasów i różnorodność dźwięków w sercu dzisiejszej sceny muzyki elektronicznej.

Pierwsze nazwiska

Muzyka elektroniczna w swoich wielorakich i różnorodnych formach jest w sercu Sónar Lisbona 2023. Na czele pierwszego ogłoszenia znajdują się trzy wyjątkowe live acty: KiNK, pokaz AV od Maxa Coopera oraz hipnotyczna, jazzująca elektronika WhoMadeWho. Nas najbardziej interesuje występ nazwanej przez organizatorów polską sensacją VTSS. Coraz śmielej radząca sobie na międzynarodowej scenie DJ-ka i producentka wystąpi u boku równie utalentowanej ekstraligi nowoczesnego techno – Hectora Oaksa czy I Hate Models. Bilety na wydarzenie zakupimy w cenie 120 euro na stronie organizatora.

Sónar Lisboa 2023 | First Line-up AnnouncementPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →