Robert Hood wraca do aliasu Monobox i ogłasza wydanie EP-ki oraz albumu

Fot. Vinyl Factory
News
Robert Hood

Legenda Underground Resistance, Robert Hood, wraca do swojego aliasu z 1996 roku oraz jego futurystycznej estetyki. W październiku oraz listopadzie zostaną wydane w labelu M-Plant: EP-ka Forwardbase Kodai oraz album Regenerate.

Monobox, czyli inspiracja obcymi formami życia

Robert Hood stworzył swój alias Monobox, inspirując się książką science-fiction, którą przeczytał jako nastolatek. Nie był aktywny muzycznie jako Monobox przez ponad siedem lat. Ten pseudonim ma za zadanie eksplorować bardziej przestrzenne aspekty techno, niż zaloopowane beaty, zwarte i pulsujące (jak np. w Minimal Nation z 1994 roku).

Robert Hood

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Monobox — Film

Tracklista Forwardbase Kodai (premiera 29 października):

1. Forwardbase Kodai
2. Forwardbase Kodai (Ø [Phase] Remix)
3. Forwardbase Kodai (Robert Hood Re-Plant)
4. Homestead.

Monobox EP-ka

Robert Hood po wydaniu Realm w 1996 roku wydał Monoboxowe EP-ki, takie jak Downtown w 1997 i Population w 2001. W 2003 roku ukazał się debiutancki album studyjny projektu — Molecule. Było to również jego pierwsze wydanie dla Logistic Records. Hood powrócił do Monobox w M-Plant z Rectangle w 2014 roku.

Robert Hood: minimalizm i futuryzm

Robert Hood

Hood mówił o Monobox w wywiadzie dla Red Bull Music Academy, że:

Monobox był projektem obcych. Przeczytałem tę książkę, kiedy miałem prawdopodobnie około 13 lub 14 lat. To była złowieszcza czarna skrzynka, która pochodziła z innego wszechświata i po prostu unosiła się nad planetą, gdzieś nad polem kukurydzy.

Po może kilku tygodniach zaczęła się otwierać i przedmioty oraz stworzenia z innego świata zaczęły wyłaniać się z tego pudełka. Cała rzecz w Monobox polegała na tym, że była to obca forma życia. To było podejście do minimalizmu z obcej, futurystycznej perspektywy.

Tracklista Regenerate (premiera 26 listopada):

1. Rise
2. Blackwater Canal
3. Wargames
4. Angel City
5. Exoplanet
6. Drydock
7. Regenerate

Album Monobox Regenrate

Robert Hood Story

Często uważany jest za twórcę minimal techno, zwłaszcza dzięki przełomowemu Minimal Nation. Nagrywał m.in. dla Metroplex Juana Atkinsa i Axis Jeffa Millsa, a także dla Tresora i Peacefrog. Hood jest również właścicielem wydawnictwa M-Plant, dzięki któremu wydał znaczną część swojej obszernej twórczości.

Producent był wraz z Millsem i Mike’em Banksem, członkiem wytwórni Underground Resistance, której wpływowe wydawnictwa w pierwszej połowie lat 90. pomogły zmienić oblicze nowoczesnego techno z Detroit i przyniosły światu twórczy renesans.

Underground ResistancePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →